Eğitim Birimleri

Okul Öncesi Eğitim Sistemimiz

0-6 yaş dönemi, öğrenmenin en yoğun olduğu, temel alışkanlıkların kazanıldığı ve zihinsel yeteneklerin hızlı bir biçimde gelişip biçimlendiği dönemdir. Bahçeşehir Kolejinde erken çocukluk dönemi eğitimimizi planlarken önceliğimiz çocukların merak duygularını geliştirmek, öğrenme konusundaki motivasyonlarını yükseltmek ve onlara öğrenme heyecanı aşılamaktır. Çünkü bilgiye giden yol meraktan geçer. Hedefimiz çocuklarımızın öğrenirken aktif olan, soru soran, fikirlerini ortaya koymaktan korkmayan, kendi fikirlerini savunabilen öğrenciler olarak yetişmesini sağlamaktır.

Finans Okur Yazarlığı

 

Küçük yaşta geliştirilmesi gereken 21.yy becerilerinden biri olan ve dünyada pekçok farklı şekilde uygulanan finans okur yazarlığı eğitimi Bahçeşehir Okulları’nda Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi hocalarımızla birlikte, kendi ihtiyaç ve kültürümüze uygun olarak geliştirdiğimiz bir sistem çerçevesinde uygulanmaktadır.

Harcama, Biriktirme (Tasarrruf) ve Paylaşma başlıkları altında topladığımız Finans Okur-Yazarlığı uygulamasının temel hedefi, ‘para nedir ve nasıl kullanılmalıdır’, ‘istek ve ihtiyaç arasındaki fark nedir’ gibi sorulara cevap bulmak; ‘seçim yapmak’, ‘sabırlı olmak’ gibi kavramları pekiştirmektir.

Her ay düzenlediğimiz etkinliklerle Finans Okur-Yazarlığı çalışmalarımızı sürekli zenginleştiriyoruz. 3 kitaptan oluşan bir eğitim setimiz bulunuyor. Bu alandaki çalışmalarımızın hem Matematik hem Okuma-Yazma hem de Değerler Eğitimi programımızla örtüşmesine de dikkat ediyoruz.

&
 

Paylaşın