Nisan

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Nisan
 

BASIN BÜLTENİ 16 Nisan 2012

Aynı gün doğan  öğrenciler ve ünlüler tarih sergisinde  bir araya geldi!

Bahçeşehir Koleji Lisesi 9. Sınıf öğrencileri, tarih öğretmenleriA.İlhan Gülek’in verdiği proje ödeviyle,“Tarihte Bu Gün, Bir O Doğdu, Bir De Ben”adlı bir sergi hazırladılar.

Öğrenciler, aynı gün doğdukları, kültür, sanat, bilim, spor ve magazin dünyasından, geçmişte yaşamış ve halen hayatta olan, yerli- yabancı ünlü kişilerle kendilerini özdeşleştirdiler. Tasarımlarını fotobloklara baskılar yaptılar.

Projenin amacı, öğrencilerin genel kültürlerini artırmak, kendilerine rol model seçmelerini, tanınmış bir kişi olmanın ne kadar zor olduğunu ve ne kadar büyük bir çalışma gerektirdiğini anlamalarını sağlamaktı.

Sergi öğrencilerin kendilerini özdeşleştirdikleri bazı ünlülerin de katılımlıyla, 16 Nisan 2012’de Bahçeşehir Üniversitesi, Beşiktaş Yerleşkesi’ndeki sergi salonunda 12.00’de açıldı.

23 Nisan 2012 tarihine kadar açık kalacak olan serginin açılışına, öğrencilerin yanı sıra, iş, sanat, tiyatro ve yazın dünyasından, aralarında Arzuhan Doğan Yalçındağ, Gülsen Tuncer, İsmail İncekara, Üstün Asutay ve  Metin Özülkü’nün de bulunduğu ünlü isimler katıldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan Sn. A.İlhan Gülek “öğrencilerimize sizlerle aynı günde doğmuş ünlü ve önemli kişileri araştırmanızı istiyoruz diyerek verdiğimiz bu proje uzun çalışmalar sonunda bugün burada sergi olarak hayata geçti, hepinize katılımınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

Sergiye katılan  Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Üyesi Arzuhan Doğan Yalçındağ,kendisi ile aynı gün doğan Mustafa Kurucu isimli öğrencinin  geçen yılın Türkiye SBS birincisi olarak Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknolojisinde yüzde yüz burslu okuduğunu öğrenince kendisini tebrik etti ve bir gencin kariyer yolculuğunda  yaşamına dokunabildiği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Ünlü tiyatrocu Üstün Asutay“ 50 yıldır meslek hayatımda bu kadar güzel bir çalışmaya şahit olmadığını ve çok duygulandığını ifade etti.

Ünlü tiyatro oyuncusu Gülsen Tuncer  sergide yaptığı konuşmasında  “Karşımda gördüğüm bu pırıl pırıl Atatürk gençliğine bu muazzam projelerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Belki de dünyada eşi benzeri olmayan bir proje bu.Sevgili Yağmur ile sohbet etme imkanımız oldu ve onunla bir çok ortak noktamızın olduğu ortaya çıktı. O da benim gibi sanat,bilim ve astroloji ile ilgileniyor. Tek benzemeyen özelliğimiz o salsa yapıyor, ben yapmıyorum. Bu kadar meziyetli bir gençlik bizlerden çok çok daha iyi yerlere gelir, gelecektir,bunun başka adı yok!”dedi.

Ünlü müzisyen Metin Özülkü,“Bugüne kadar çok sergiye katıldım ama ilk defa bu kadar orjinalini gördüm. Çünkü bu çalışmalar görüldüğü kadar kolay olmuyor. Projenin çıkış fikri,hazırlanma süreci,çok emek isteyen bir çalışma olmuş. Öncelikle emeği geçen herkesi tebrik eder, herkese teşekkür ederim.Benim gibi müzikle uğraşan Kutat ile de bu sergide tanışma imkanı buldum.Kendisinin gelecekte çok iyi yerlere geleceğine eminim.Kutat, asıl ben senle aynı günde doğduğum için çok şanslıyım.” dedi.

Ünlü tiyatrocu İsmail İncekara ise “ Bizim gençliğimizde böyle imkanlarımız yoktu, mesleğe gönül verip buralara gelebildik ama karşımda çok iyi yetişen bir Atatürk gençliği görüyorum. Önemli olan sizin yaptıklarınız, bundan sonra yapacaklarınızdır. Geleceğimiz sizlere emanettir. Bu güzel çalışma için ve böyle gençler yetiştirdiği ve eğittiği için Bahçeşehir Kolejlerine teşekkürü bir borç bilirim.” dedi.

Sergi konuşmalar sonrası kokteyl ile devam etti ve öğrenciler ünlülerle fotoğraf çektirip sohbet etme imkanı buldular.

“Tarihte Bu Gün, Bir O Doğdu, Bir De Ben”Sergisi 23 Nisan 2012 tarihine kadar açık kalacak.

Ardından  24 Nisan 2012 Salı günü  saat:13:00’de “Öğrenci Ürünleriyle Anadolu Uygarlıkları ve Mitoloji sergisi”açılışı gerçekleşecek ve bu sergi 24 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında ziyaretçilerin katılımına açık olacak.

2 Mayıs  2012 Perşembe günü saat:13:00 de“Öğrenci Ürünleriyle Osmanlı İmparatorluğu”sergisi açılacak ve bu sergi 2-5 Mayıs 2012 tarihleri arasında ziyaretçilerin katılımına açık olacak.

&