Eğitim Birimleri

İlkokul Eğitim Sistemimiz

İlkokul eğitimimiz, 21. yüzyılın gerektirdiği tüm becerilere sahip bireyler yetiştirme hedefimiz doğrultusunda planlanmıştır. İlkokul kademesinde öğrencilerimize görsel, işitsel ve dokunsal, olabildiğince çok ve çeşitli materyal sunmanın önemine inanıyoruz. Kendi eğitim birimimiz tarafından üniversitemizin danışmanlığında MEB müfredatına uygun olarak geliştirilmiş olan eğitim içeriğimiz ve Kişiye Özgü Öğretim Modeli, Dijital Eğitim, STEM + A Eğitimi, Bilişimsel Düşünme Eğitimi gibi dünyaya örnek oluşturan eğitim modellerimiz ile öğrencilerimizin akademik başarısını üst seviyeye çıkarırken, onları kendine güvenen, eleştirel düşünebilen, farklı kültürlere saygılı, yaratıcı, yenilikçi,  üretken bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Yaratıcı Yazma ve Okuma Atölyesi

Anasayfa   Eğitim Birimleri   İlkokul   Kulüp Çalışmaları / Aktivite Dersleri   Yaratıcı Yazma Ve Okuma Atölyesi
 

Düşünme eğitimini hem yazma hem de okuma becerisini ile birleştiren bir atölye olan Yaratıcı Yazma ve Okuma Atölyesi Türkiye’de ilk kez Bahçeşehir Okullarında açıldı. Başta öğrenciler olmak üzere, öğretmenler ve veliler tarafından da sevilen ve takip edilen bir atölye olan Yaratıcı Yazma ve Okuma Atölyesi’nde Türkçe öğretmenlerinin yönetiminde okuma ve yazma becerilerini geliştirmeye yönelik dersler yapılıyor. “Bahçeşehir Okulları öğrencilerinin tamamı okumayı sever ve yazmaya ilgi duyar” düşüncesinden doğan atölyemizde öğrencilerimiz her hafta bir yazar, editör, senarist, drama eğitmeni, edebiyat eleştirmeni veya ünlü çizerle biraraya geliyor. Okumaya ve yazmaya değişik açılardan bakmayı sağlamaya yönelik bu atölye çalışmalarında öğrenciler usta bir yazarın gözetiminde yazı yazıyor, editörler ve eleştirmenler eşliğinde kitapları analiz ediyor, yorumluyor, drama eğitmenleri ile okudukları kitapları canlandırıyor, ünlü çizerler eşliğinde hayallerindeki roman kahramanlarını kağıda aktarıyorlar.

Türkçe öğretmenlerinin hazırladığı etkili ve eğlenceli okuma yazma derslerinin ve alanında uzman konuklarla yapılan etkinliklerin yanı sıra yıl içinde birçok proje çalışması da yapılıyor. “Bir Kitap Serüveni”, “Haydi Sen de Kitapçığını Oluştur” projeleri ile minik yazarlarımızı keşfediyoruz. Öğrencilerimiz atölyemize konuk olan yazarlarımıza özel kısa filmler ve kitap tanıtım projeleri hazırlıyor ve sunuyorlar.

Tüm bu etkinlik süreci, eğlenerek öğrenen, zevkle kitap okuyan ve kendini yazarak iyi ifade edebilen öğrenciler yetişmesine büyük katkıda bulunuyor.

&
 

Paylaşın