Eğitim Birimleri

Global Education Center (GEC) olarak alanında uzman danışman kadrosuyla öğrenim hayatına yurt dışında devam etmek isteyen Bahçeşehir Kolejinin seçilmiş kampüslerindeki öğrencilerine her aşamada etkin yönlendirme hizmeti sunmaktadır.

Yurt dışına eğitim almak amacıyla gitmeyi planlayan öğrencilerin özellikle üniversite karar aşamasından itibaren doğru kararı vermeleri için çalışan Global Education Center (GEC), alanında uzman danışman kadrosuyla en güncel bilgilerle başvuru sürecinin her aşamasının sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. 

Global Education Center aynı zamanda MIT, Stanford, Yale gibi Ivy League üniversitelerinin yaz okullarına kabullerinde ve 2017’de BAU Global ailesine katılan Fulford Academy (7-12)’ye geçişte ve program katılımında destek sağlamaktadır.

Global Education Center’ın üniversite başvurularında çalışmaları, öğrencilerin hedeflerine yönelik hazırlıklarla başlar. Yurt dışı üniversitelere başvuru yapacak öğrencilerle bire bir çalışma yapılır. Okulumuza davet ettiğimiz üniversite temsilcileriyle öğrencilerimizin tanışması sağlanarak; eğitim, yaşam ve burs konularında gerekli bilgileri edinmelerine yardımcı olunmaktadır. Öğrencilerimiz ve velilerimiz danışmanlarla görüşmek için randevu alarak tüm konularda eksiksiz şekilde bilgilenir, planlı bir şekilde yürütülen etkin çalışmayla tüm süreci sorunsuz bir şekilde tamamlarlar.

Yurt Dışı Üniversite Kabulü

Yurt dışı üniversite kabul aşaması, doğru karar vermekle başlayan ve doğru adımları atarak kolaylıkla başarıya ulaşan bir süreçtir. Doğru danışmanlık hizmeti eşliğinde planlı çalışma ile yurt dışı üniversite kabullerinde ihtiyaç duyulan pek çok konuda danışmanlık hizmeti veren Global Education Center (GEC), alanında uzman danışman ekibiyle; 

  • Gerekli testlerle ilgili bilgi veriyor, bu sınavlara hazırlık ve katılım konusunda yol gösteriyor.  (TOEFL, IELTS, SAT ve ACT)
  • CV ve kompozisyon konularında örnek sunumlar vererek bu konularda öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerini sağlıyor.
  • Ülkelerdeki eğitim programları ve yaşam hakkında sunumlar veriyor. Öğrencilere ve ailelere ihtiyaç duyabilecekleri tüm bilgileri sağlıyor. 
  • Öğrencilerimizin eğitim ve ailevi durumlarına göre doğru okul ve programı seçmeleri konusunda yardımcı olunuyor.   
  • Burs olanakları hakkında araştırma yapıyor ve öğrencilerimizin bunlardan yararlanabilmeleri için destek veriyor.  
  • Üniversite başvuru portallarındaki formların doldurulması ve tüm yazışmaların yürütülmesine konusunda destek sağlıyor.
&
 

Paylaşın