Kurucumuzun Mesajı

Anasayfa   Kurumsal   Kurucumuzun Mesajı
 

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarında eğitim, anaokulundan üniversiteye yaşam boyu süren bir yolculuktur. Geleceğimiz olan öğrenciler, bu eğitim yolculuğunda "kaliteli bir yaşama" yaratıcı, çözümleyici, bireysel yetenekleri geliştirici eğitim ve öğretim sürecinde hazırlanıyorlar.

Temel bilimler, ana dil, yabancı dil öğretimi, spor ve sanat çalışmaları ile öğrencilerimizin gelişimini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz.

Yeni eğitim sisteminde okula başlama yaşının bir yıl öne alınmasıyla 1. sınıfa kayıt yaptıracak anne babalara okula başlama yaşı gibi kritik bir noktada bilimsel bir araçla veri sunmak ve onları doğru yönlendirmek amacıyla, Türkiye'de ilk kez Türk akademisyenler tarafından yeni eğitim içeriğine göre "Bahçeşehir Okula Hazırlık Testi"nin (BOHT) geliştirilmesine öncülük ettik.

2007'den beri uyguladığımız Kişiye Özgü Öğretim Modeli (KÖM) ile okul öncesi ve ilköğretimde esnek sınıf ortamları ile eğitim veriyoruz. Brown Üniversitesinden Çocuk Gelişim Uzmanı Prof. Dr. Cynthia Garcia Coll'un akademik danışmanlığında sınıf ortamlarını daha da zenginleştirdik; öğrencileri bilim, sanat, drama ve matematik gibi farklı öğrenme köşeleri ile buluşturduk. 60 ayını dolduran çocuklara 1. sınıfa hazırlanmaları için haziran ve temmuz aylarında Yaz Okulu açtık. Anne babaları da bilinçlendirmek için “Çocuğum Okula Başlıyor” başlıklı seminerler düzenledik. Bahçeşehir Koleji, New York Üniversitesi, Virginia Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesinden oluşan bir grup akademisyenle birlikte 5 yaşa özel bir eğitim içeriği hazırladık ve öğretmenlere yoğun bir hizmet içi eğitim verdik.

Türkiye'de ilk kez Fen ve Teknoloji Lisesi açan eğitim kurumuyuz. 2017–2018 eğitim öğretim yılı itibarıyla Türkiye genelinde açtığımız yeni kampüslerle Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liselerimizin sayısını 8’e çıkardık. Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri, Türkiye'nin en yüksek taban puanla öğrenci alan okulu. Öğrencilerimizin çoğu MIT, Yale, Stanford, British Columbia gibi dünyanın en saygın üniversitelerinden burslu kabul alıyorlar. Aynı zamanda Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında, Robotik Turnuvalarında sayısız madalyaları var. Üniversiteye giriş sınavlarında Türkiye dereceleri yapıyorlar. Özellikle Fen alanında eğitim veren bir lisenin dilde de Türkiye birinciliklerinin olması çok önemli.

Tüm kampüslerimizdeki öğrencilerimiz gerek lise gerek üniversiteye geçiş sınavlarında %100 başarı gösteriyor. 2013–2014 eğitim yılında ilk defa uygulanan TEOG sınavında Bahçeşehir Koleji olarak rekor bir başarıya imza attık. Türkiye genelinde TEOG 1’de 22, TEOG 2’de 37 olmak üzere toplam 59 öğrencimiz sınavlarda tüm sorulara doğru yanıt verdi, 362 öğrencimiz ise sınavda en fazla 4 yanlış yaparak tarihi bir başarı elde etti. 2016–2017 döneminde TEOG 1 ve TEOG 2’de toplam 838 öğrencimiz tüm sorulara doğru yanıt verdi. Bu başarılar, Türkiye'nin her noktasında aynı kalitede eğitim verdiğimizin göstergesidir.

3–15 yaş grubu için okul kampüslerimiz içinde açtığımız Çocuk Bilim Müzeleri ile Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik. Bilim Müzeleri yıllar içinde gelişmeye devam etti. Bugün dünyanın önde gelen ülkelerinde uygulanan STEM ve Bilişimsel Düşünme eğitim modellerini uyguluyoruz ve ülkemizde yaygınlaşması için çalışıyoruz. Öğrencilerimizin bilimin temel prensiplerini çok küçük yaştan itibaren eğlenerek öğrenmelerini sağlıyoruz. STEM Merkezlerimizde yer alan interaktif öğrenme istasyonları ile öğrencilerimiz yaşayarak ve görerek öğreniyorlar; öğrenmenin ötesine geçerek üretime geçiyorlar.

Bugün Türkiye genelinde 48 ilde, 101 kampüste 56 binin üzerinde öğrenciye eğitim veriyoruz. 2016–2017 eğitim öğretim yılında Kanada’da Fulford Academy adıyla açtığımız ilk yurt dışı kampüsümüzle Türkiye’nin dünya çapında bilinen eğitim markası olma hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla yürüyoruz.

"Kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır" inancı ile ülkemizin her köşesinde ve her bölgesinde kampüs açmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Okul sayımızı artırıp, yüzümüzü Batı'ya dönük, "Atatürk yolundaki" eğitim hizmetimizi genişleterek Türkiye'de nitelikli eğitimi yaygınlaştırmayı, 2023 yılında üç kıtada 350 okula ulaşarak dünyanın en büyük, başarılı ve saygın eğitim kurumlarından biri olmayı hedefliyoruz.

Bahçeşehir Koleji, eğitimi önemseyenlerin, eğitime gönül verenlerin okuludur.

Başarıyı ve güzellikleri paylaşmak dileğiyle… 

Enver Yücel
BUEK Başkanı
Dünya Eğitim Girişimcileri Başkanı
Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı

&
 

Paylaşın