Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Anasayfa   Kurumsal   Sosyal Sorumluluk Projelerimiz
 

“TEK EVİMİZ DÜNYA” SLOGANIYLA TÜRKİYE’NİN TÜM KIYILARI TEMİZLENDİ

Rize’den Hatay’a Türkiye’nin her kıyısında bulunan Bahçeşehir Koleji kampüslerinden öğrenciler, çevre kirliliğine dikkat çekmek ve daha temiz bir dünya için büyük kıyı temizliği hareketi başlattılar. 8.333 km’lik Türkiye kıyıları boyunca “Tek Evimiz Dünya” sloganıyla tüm kampüslerden veli, öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla kıyı temizliği yapıldı.

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ FEN VE TEKNOLOJİ LİSELERİNDE ÖĞRENCİLER SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN YÜZ SİPERLİĞİ ÜRETTİ

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencileri, Bahçeşehir Kampüsü robotik takımı INTEGRA tarafından başlatılan projeyle Türkiye’nin dört bir yanında sağlık çalışanları için yüz siperliği üretti. 2020 yılının ilk ayları itibarıyla ülkemizde de etkisini gösteren Covid-19 pandemisi ile mücadelede en önde yer alan sağlık çalışanlarının güvenlik önlemlerinin artırılması gerekliliği üzerine harekete geçen Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri sağlık çalışanları için plastikten yüz siperliği üreterek ilgili kurumlara gönderdi. Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinin Türkiye genelindeki kampüslerinden öğrencilerin de katılmasıyla üretilen yüz siperlikleri Türkiye’nin çeşitli illerinde sağlık kuruluşlarına gönderildi.

Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi robotik takımı INTEGRA tarafından artan yüz siperliği ihtiyacı dolayısıyla başlatılan ve tüm Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin katılımıyla genişleyen proje kapsamında on binlerce yüz siperliğini sağlık kuruluşlarına gönderildi.

20. YILDA 20 ANAOKULU YENİLENDİ

Bahçeşehir Koleji, 20. yılını kutladığı 2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrencilerinin katılımıyla 20 şehirde, 20 devlet anaokulunu yeniledi.

Bahçeşehir Kolejinin ‘’SosyalBen Junior’’öğrencileri, bu sosyal sorumluluk projesi kapsamında kampüslerinde oyuncak toplayarak devlet anaokullarının yenilenmesine katkıda bulundular ve içinde bulundukları toplumun yaşam kalitesini iyileştirmeyi öğrendiler.

Bahçeşehir Kolejinin 20 Şehirde 20 Devlet Anaokulunu Yenileme projesi için Bahçeşehir Yayınları çocuk kitaplarını, Okul Yapı ise eğitim materyalleri sağladı. Bahçeşehir Üniversitesi’nin değerli akademisyenleri tarafından projenin gerçekleştiği her şehirde ‘’Erken Çocukluk Eğitimi Erken Adımlar Semineri’’ başlığı ile tüm anaokulu öğretmenlerine yönelik seminerler verildi.

TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ: GEZİCİ BİLİM MÜZESİ

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğretmen ve öğrencileri Gezici Bilim Müzesi adıyla Türkiye’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden birini gerçekleştirerek, tüm çocukları bilimle buluşturdu.

Türkiye geneli Kolejinde açtığı bilim müzeleriyle bilimin başlangıç noktası olan Bahçeşehir Koleji, bu kez de bilimi Türkiye’deki çocuklara ulaştırmak için Gezici Bilim Müzesi projesini hayata geçirdi.

Gezici bilim müzesi içinde bulunan 25 ayrı istasyon ile bilim çocuklara en ilgi çekici şekilde tanıtıldı. 2012-2013 eğitim ve öğretim yılında Türkiye’nin yollarında uzun bir yolculuğa çıkan Gezici Bilim Müzesi 25.000’i aşkın çocuğa ve velilerine bilimin parlak ışığını taşıdı.

ENGELSİZ YAŞAM VAKFI’NDAN YILIN EN İYİ EĞİTİM KURUMU ÖDÜLÜ

Bugüne kadar pek çok başarılı sosyal sorumluluk çalışmasına imza atan ve “Eğitim Her Engeli Aşar” düşüncesinden hareketle engellere karşı başlattığı farkındalık yaratma çalışmalarına Engelsiz Yaşam Vakfı’na verdiği desteklerle devam eden Bahçeşehir Koleji, vakfın düzenlediği ödül töreninde En İyi Eğitim Kurumu ödülüne layık görüldü.

Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin Engelsiz Yaşam Vakfı ödül töreni gecesi için özel olarak hazırladıkları Eğitim Her Engeli Aşar temalı fotoğraflardan oluşan sergi ise katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

&
 

Paylaşın