Mayıs

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mayıs
 
 
10 Mayıs 2012

"1. Sınıfa Hazırlık Bahar Okulu" Ücretsiz...

Bahçeşehir Kolejlerinden dört dörtlük bir proje! 5 Yaşındaki çocuğunuz okula hazır mı?  Ücretsiz 1. Sınıfa Hazırlık Bahar Okulu açıyoruz. 26 Mayıs 2012 - 23 Haziran 2012 tarihleri arasında Cumartesi günleri 10:00 - 12:00  saatlerinde 5 hafta süreli olarak 5-6 yaş grubu çocukların katılacağı proje ile ilgili ayrıntılı bilgiyi okulumuzdan alabilirsiniz...

Bahçeşehir Kolejleri’nden Dört Dörtlük Proje!

5 yaşındaki çocuğunuz okula hazır mı?

Bahçeşehir Kolejleri, sosyal sorumluluk bilinciyle hizmet verdiği tüm illerde  4+4+4 Yeni Eğitim Sistemine göre 60 ayını dolduran çocuklara Mayıs ayı boyunca 1.sınıfa hazırlık okulu açıyor. Ayrıca anne babaları da bilinçlendirmek için “Çocuğum Okula Başlıyor” başlıklı seminerler düzenliyor.

Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürü Psikolog Demet Köklü, yeni eğitim sistemi ve Türkiye genelinde başlattıkları projeyle ilgili yaptığı değerlendirmede şöyle dedi: “ Bahçeşehir Kolejlerinde zaten son 10 yıldır  4+4 eğitim sistemini  uyguluyorduk. İlk dört yıl, sınıf öğretmenleri,  5.sınıftan itibaren de branş öğretmenleri derse giriyordu. Yeni sistemle birlikte öğrencilerin 1.sınıfa başlama yaşı bir yıl öne alınmış oldu. 5 yaşa farklı eğitim!

Dünyanın birçok ülkesinde 5 yaşını dolduran çocuklar 1.sınıfa başlıyor. Ancak bunu başaran ülkelerde bu yaş grubu için farklı sınıf, farklı eğitim içeriği ve öğretmen sağlanıyor. Bu konuda uygulama yapan ülkelerin sınıf ortamları bizdekinden oldukça farklı. Bu yaş grubundaki çocuklar daha serbest düzenlenmiş esnek programlar yoluyla ilköğretime başlıyor.

Bahçeşehir Kolejleri, New York Üniversitesi Steinhard Eğitim Fakültesi, Virginia Curry Eğitim Okulu  ve Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi danışmanlığında hazırlanan ve bu ay içinde yapılacak atölye çalışmalarıyla 5 yaş çocukları için uygun eğitim ortamları ve eğitim içerikleri uygulamalı olarak gösterilecek. Sonuçlar kamuoyu ile paylaşılacak. Böylece ülkemizde 4+4+4 sistemi ile okula başlayacak 5 yaş grubuna uygun sınıf ortamı ve eğitim içeriği belirlenmiş olacak. Çalışma, Virginia Üniversitesi’nden Curry Eğitim Okulu Dekanı Prof.Dr. Robert Pianta ve  Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Joseph Allen, New York Üniversitesi’nden  Uygulamalı Psikoloji Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Joshua Aronson, Prof. Dr. Scott Barry Kaufman, öğrenme ve okul psikolojisi bölümünden Prof.Dr.Selçuk Şirin ve Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Hasan Şimşek yönetiminde yapılacak.

1.sınıfa Hazırlık Bahar Okulu

Türkiye’nin 7 bölgesinde 70 okulla aynı standart ve kalitede eğitim hizmeti veren Bahçeşehir Kolejleri olarak yeni eğitim sistemine göre çocukları ve aileleri hazırlamak için Türkiye genelinde bir proje başlatıyoruz.  2012-2013 Eğitim Öğretim döneminde 60 ayını doldurup 1.sınıfa başlayacak  öğrenciler için Mayıs ayında“1.Sınıfa Hazırlık Bahar Okulu”programı hazırladık.

5  haftadan oluşan programımız Cumartesi günleri 2 saat olarak yürütülecek. Programda, küçük motor kaslarını geliştirmeye yönelikkesme, boyama ve çizgi çalışmaları; dil ve matematik becerilerin gelişmesine yönelikses ve kavram &cce

&
 
 
 

Paylaşın