Nisan

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Nisan
 
 
03 Nisan 2012

"Bilime İlk Adımlar" Proje yarışması

Bahçeşehir Kolejleri,  ilköğretim öğrencilerine yönelik  düzenlediği  “ Bilime İlk Adımlar “     Fen proje yarışmasını 4. kez gerçekleştirmenin gururunu yaşıyor. Öğrencilerin yaratıcılıklarından ilham alarak araştırmacı eğitimi geliştirmeyi hedef alan yarışma,  İstanbul’ da gerçekleşmiş ve Türkiye genelinden 125 proje yarışmaya katılmıştır. Bilimsel deney ve etkinliklerle renklendirilen Final sergisine katılan öğrencilerimiz hazırladıkları projeler ile okulumuzu başarı ile temsil etmişlerdir.

Okulumuz  Fen ve Teknoloji Öğretmeni Serkan Aslan danışmanlığında; 7. Sınıf öğrencilerinden Sevcan Sevgen ve Yunus Mete “ Dinlendiren Valiz “ adlı projeleri ile Türkiye 1. si, 6. Sınıf öğrencilerimizden Kutay Dayı “ Karton Boya “ adlı projesi ile Türkiye 3. sü  olmuştur.             Yine 6. Sınıf öğrencilerimizden Buğra Terzioğlu ve Can Cengiz “ Doğal Temizlik “ adlı projeleri ile Mansiyon ödülüne layık görülmüştür.

Öğrencilere ödüllerini veren Okul Müdürü Sn. Semra TALAY yatığı konuşmada “Bilim ve Teknoloji alanında attıkları bu büyük adımdan dolayı öğrencileri kutluyor ve başarılarıyla gurur duyuyoruz” dedi.

&
 
 
 

Paylaşın