Mayıs

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mayıs
 
 
30 Mayıs 2012

"Çocuklar Nasıl Öğrenir?" Semineri

İnşaatı büyük bir hızla devam eden Mardin Bahçeşehir Koleji’nin Anne babalara yönelik yaptığı seminerlerin ilk ders zili 26 Mayıs Cumartesi günü Artuklu Üniversitesi AKM salonunda çaldı. Yapılan seminere 300 ‘e yakın anne ve baba katıldı.

Seminere Konuşmacı olarak Bahçeşehir Üniversitesi Yabancı Diller Koordinatörü ve öğretmen eğitimi uzmanı Gülfem ASLAN ile Bahçeşehir Kolejleri Eğitim Koordinatörü Fatih KARADAĞLI katıldı

Seminerin ilk bölümüne
"Çocuklar Nasıl Öğrenir?"
ile başlayan Gülfem Aslan; renkli anlatımı, konukları da içine dahil ettiği canlandırmalar, kullandığı görsel objeler ile beynin fonksiyon yapısını ve her çocuğun eşsiz olduğu için farklı öğrenme stilleriyle öğrenebildiğini son derece akıcı bir üslupla anlattı.

Aslan, "Öğrenemeyen öğrenci yoktur, sadece kendi öğrenme şeklini öğrencilere dayatan yetişkinler vardır. Bu nedenle de öğretmenlerin sınıflarında öğrencilerin öğrenme stillerini bilmeleri ve buna göre derse devam etmeleri gerekir dedi . Bahçeşehir Kolejlerinde işte bu nedenle okula başlayan her öğrenciye Kişisel Öğrenme Stili Testi uygulanır. Kurumda çalışan tüm öğretmenler de sınıflarında kişiye özgü öğretim modeli uygularlar. " sözleriyle seminere son verdi.

Seminerin ikinci bölümüne devam eden Bahçeşehir Kolejleri Eğitim Koordinatörü Fatih KARADAĞLI ise Bahçeşehir Kolejleri’nde 3 adımdan oluşan Kişiye Özgü Öğretim Modelini Anlattı.

Eğitim Koordinatörü Fatih Karadağlı konuşmasında tüm Bahçeşehir Kolejleri’nde öğretmenlere verilen hizmetiçi eğitimler, uygulanan ortak eğitim programı, ortak sınavlar ve ortak etkinliklerle aynı standart ve kalitede eğitim hizmeti vererek , düşünen sorgulayan, araştıran, kendini ifade eden, paylaşan ve özgüveni yüksek en az iki yabancı dil bilen sporda ve sanatta başarılı bireyler yetiştirmektir dedi ve sunumunu oldukça duygusal bir slaytla bitirdi

&
 
 
 

Paylaşın