Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
29 Mart 2012

150 çam fidanı dikerek, geleceklerini doğayla buluşturdular !.

Orman Haftası etkinliği düzenleyen Diyarbakır Bahçeşehir Koleji öğrencileri, Kent Ormanı’nda 150 çam fidanı dikerek, geleceklerini toprakla buluşturdular.

D.BAKIR- Diyarbakır Bahçeşehir Koleji’nden Orman Haftasında anlamlı etkinlik.

Diyarbakır Bahçeşehir Koleji’nden bir grup öğretmen ve öğrenci, her yıl 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası dolayısıyla bir etkinlik düzenlendiler.

Etkinlik kapsamında Diyarbakır Bahçeşehir Koleji 3. Sınıf sınıf öğrencileri, beraberinde okul öğretmenlerinden Ömer Gümüş, Nurten Gündüz, Fevziye Yiğitalp ile birlikte ‘Kent Orman Parkı’nda 150 çam fidanı dikerek, geleceklerini toprakla buluşturdular.

ÖĞRENCİLERE DOĞA VE AĞAÇ SEVGİSİNİ AŞILAMAK

Öğrencilere, ormanların toplumsal hayat için taşıdığı önemi, öğrencilere ağaç sevgisini kazandırmak amacıyla yapılan etkinliğe katılan öğrenciler, 150 çam fidanını diktikten sonra tek tek suladılar. Fidanların bakımını da üstlenen Bahçeşehir Koleji öğrencileri, yıl içinde periyodik aralıklarla yapacakları çalışmalarla fidanların bakımını da yapacaklar.

Konuyla ilgili olarak görüşlerini dile getiren Diyarbakır  Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Adnan Manay, bu tür sosyal ve eğitici projelerle öğrencilere insan, doğa ve orman sevgisini aşılayarak, sorumluluk sahibi olmalarının sağlandığını belirtti.

150 çam fidanı dikimi sonrasında öğrencilerde ağaç sevgisi, temiz ve yeşil bir doğa oluşturma düşüncesinin yerleştiğini belirten Okul Müdürü Adnan Manay, şunları söyledi:

‘Okul olarak eğitim-öğretim dönemi boyunca muhtelif sosyal, sportif, kültürel ve eğitici çalışmalar yapıyoruz. Böylelikle yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızda ağaç sevgisi, temiz ve yeşil bir doğa anlayışının yerleşmesini sağlayarak, çevre bilinci oluşturuyoruz.

Bu küçük ve temiz dimağlar, orman ve ağaç sevgisi ile büyüyerek, doğayı sevme ve doğayı koruma konusunda kendilerine düşen görevleri daha sağlıklı bir şekilde öğrenmiş oluyorlar.

Bu arada çektikleri fotoğraflarla bu anı ölümsüzleştiren Diyarbakır Bahçeşehir Koleji öğrencileri  yeni bir ormanın küçük de olsa, bir parçası olmanın mutluluğunu doyasıya yaşadılar.

&
 
 
 

Paylaşın