Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
17 Mart 2012

18 Mart Şehitleri Anma Günü

GAZİANTEP BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ YAD ETTİ

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 97. yıl dönümü Gaziantep Bahçeşehir Koleji’nde  çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi.

Gaziantep Muharip Gaziler derneği gazileri, veliler ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilen programın ilk bölümünde Okul Müdürü Selda Şener ve Gaziler Derneği Başkanı Cuma Erdem yaptıkları konuşmalarda günün önemine değindiler.

Okul Müdürü Selda Şener “ , tarihin değiştiği, geleceğin yeniden yazıldığı yerdir. Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere özgür ve bağımsız bir vatan için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyorum.” diyerek sahneyi minik öğrencilere bıraktı.

Müzik öğretmeni nezaretinde hazırlanan oratoryo ve öğrencilerin seslendirdiği solo türküler izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Şiirlerin, türkülerin, dramanın ve halk oyunlarının iç içe olduğu programda,  iki Çanakkale askerinin anlatıldığı “Bize bakıyorlar” adlı sunum izleyenleri göz yaşlarına boğdu.

Programın son bölümünde yapılan bayraklı zeybek gösterisi izleyenlere tam bir görsel şölen sundu. Üzerleri Türk Bayrağıyla örtülü şehitlerimizi koruyan meleklerin temsili olarak canlandırıldığı gösteri sonunda öğrenciler ayakta alkışlandı.

&
 
 
 

Paylaşın