Şubat

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Şubat
 
 
06 Şubat 2012

2012 Benim Başarım Kampı Başarıyla Tamamlandı

Bir Konya Bahçeşehir Koleji  klasiği olan “Benim Başarım SBS Kampları”nın 11.si Antalya Side’de bulunan Kamelya World Hotel’de gerçekleşti. Her yıl, yılda iki defa düzenlenen SBS kampı nın bu yılki ilk etabı 5 gece 6 gün sürdü. Sömestre tatilinin ilk haftasında gerçekleşen çalışma kampına çok sayıda öğrenci ve öğretmen katıldı. 6-7-8.sınıf öğrencilerine yönelik olan kampta, öğrenciler gün boyu ders çalışıp soru çözerken, akşamları da birbirinden eğlenceli aktivite programlarına katıldılar.
    Öğrenciler 5 yıldızlı tesisin, kendilerine tahsis edilen çalışma salonlarında gün boyunca ders çalıştılar. Sınava yönelik soru çözümlerinin yapıldığı, konu eksiklerinin giderildiği çalışmaya katılan öğrenciler, kamp süresinin tamamında yüzlerce soru çözme fırsatı yakaladılar. Öğretmenleri eşliğinde yürüttükleri çalışmaların kendileri için çok verimli olduğunu belirten Konya Bahçeşehir Koleji öğrencileri, planlanan etkinliklerle de yoğun çalışma temposunun stresini attıklarını ifade ettiler. Kampa katılan öğrencilerin velileri ise, öğrencilerin tatili olumlu değerlendirmeleri için kampın iyi bir fırsat olduğunu, kampta yürütülen çalışmaların öğrencinin bireysel olarak yürüteceği çalışmalara göre daha verimli olacağını düşündüklerini ifade ettiler.
    Kamp dönüşünde veliler gibi Konya Bahçeşehir Koleji Kurucusu Nurettin Ok da öğrenci ve öğretmenleri karşılayanlar arasındaydı. Ok, “Benim Başarım Kampı’nı yıllardır uyguluyoruz. Her geçen yıl, tecrübelerimiz ve çalışmadan elde ettiğimiz verim artıyor. Sömestre tatili bu çalışma kampı sayesinde Bahçeşehir öğrencileri için bir fırsata, bir avantaja dönüşüyor. Öğrencilerimiz bu kamp sayesinde hem nitelikli çalışma, hem de doyasıya eğlenme fırsatı elde ediyorlar. Öğretmenlerimiz üzerlerine aldıkları büyük sorumluluk ile, öğrencilerimizle kendi çocuklarından ayırt etmeksizin ilgileniyorlar. Bu çok büyük bir organizasyon.  Büyük çabalar ve zahmetlerle yürütülüyor. Ve çaba sarf edilen her işte olduğu gibi, bu iş de başarıyla sonuçlanıyor.  Ben böylesi önemli bir organizasyonda planlamanın yapılmasından, çalışmaların yürütülmesine varıncaya dek emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”dedi.

&
 
 
 

Paylaşın