Nisan

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Nisan
 
 
04 Nisan 2012

3.Kariyer günlerimiz başlıyor..

5-6 Nisan tarihlerinde her yıl düzenlenen kariyer günü etkinlikleri bu yıl da okul kampüs alanında gerçekleştirilecektir. Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi Rehberlik birimin gerçekleştirdiği organizasyona bu yıl Yeditepe Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi katılacaklardır. Üniversiteler Bahçeşehir Anadolu Lisesi Kampüsü içinde kurdukları tanıtım stantları ile üniversitelerin öğrencilere sundukları imkânlar hakkında bilgi vereceklerdir. Ayrıca 35 farklı bölümden öğretim üyesi lisans programlarını tanıtan konferanslar gerçekleştireceklerdir. Tanıtımı yapılacak lisans programlarından bazıları; Hukuk, Psikoloji, Bankacılık ve Finans, Girişimcilik, İşletme, Endüstri Mühendisliği, Makina Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Hava Trafik, Kontrol-Pilotaj, Sivil Hava, Ulaştırma İşletmeciliği, Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği-Astronomi, Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon, Genetik Mühendisliği, Beslenme ve Diyetetik, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Gıda Mühendisliği, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım, İç Mimarlık Bölümü, Moda ve Tekstil Tasarımı, Peyzaj Mimarlığı.

Etkinliler içinde çeşitli konularda söyleşiler gerçekleştirilecektir.5 Nisan Perşembe günü Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Danışmanı Turgay Polat “Geleceğin üniversiteleri, Bugünün Bölümlerinin Gelecekteki Yeri Ne Olacak, Üniversiteler Nereye Gidiyor?” konulu söyleşiyi, Bahçeşehir Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Yasin İkizoğlu” 2011 Verileri Işığında Nasıl Bölüm Seçilmeli? Tercihlerde nelere dikkat edilmeli? Konulu söyleşiyi, 6 Nisan Cuma günü Doç. Dr. Tunç Bozbura “Geleceğin Meslekleri ve Mühendislik” konulu söyleşiyi, Doç. Dr. Kemal Süher “Kariyer sürecinde Sosyal Medya, Neden İletişim Becerisi? Konulu söyleşiyi, Çelik Kord Fabrikası Genel Müdürü Endüstri Mühendisi Hakan Saner “Kariyer Hedefleri İçin Lise ve Üniversite Dönemi Nasıl Planlanmalı? Konulu söyleşiyi gerçekleştireceklerdir.

Etkinliklere Atılım Anadolu Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi ,Çelik Halat Anadolu Lisesi,Güzel Sanatlar Lisesive 24 Kasım Anadolu Lisesi misafir okul olarak katılacaklardır. İki gün boyunca devam edecek etkinliği 400 civarında öğrenci takip edecektir. Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi Müdürü Osman İlhan Cebeci etkinliğin öğrencilerin üniversite tercihlerinde ve meslek seçiminde yön gösterici olması amaçladıklarını ayrıca etkinliği diğer okullar ile paylaşarak birçok öğrenciye faydalı olmayı hedeflediklerini belirtmiştir.

&
 
 
 

Paylaşın