Mayıs

 
 
12 Mayıs 2016

300 ÖĞRENCİ BAHÇEŞEHİR ACHIEVERS’DA YARIŞTI

 300 ÖĞRENCİ BAHÇEŞEHİR ACHIEVERS’DA YARIŞTI

 

Bahçeşehir Okulları öğrencileri, küresel konular üzerine araştırma yapıp tartıştıkları, yabancı dil bilgilerini etkin kullandıkları ve eğlendikleri Bahçeşehir Achievers akademik turnuvasında bir araya geldi. Bahçeşehir Achievers turnuvası 7 Mayıs 2016 tarihinde Bahçeşehir Okulları Çamlıca Kampüsü’nde gerçekleşti.

Bahçeşehir Okulları Yabancı Diller Direktörü İpek Bulduk Cooley Bahçeşehir Achievers’ın geleneksel akademik yarışma ve konferanslardan farklı olarak, öğrencilerin İngilizce bilgilerini kullanarak yeni ve güçlü yanlarını keşfetmelerine yardımcı olurken, topluluk önünde konuşma becerilerini geliştirmelerine ve ikna kabiliyetlerini kullanmalarına olanak sağladığını belirtti.

Cooley; ‘’Araştırma yapmasını bilen, fikirlerini sağlam temellere dayandıran, kendini doğru ifade eden geleceğin liderleri, Bahçeşehir Achievers turnuvasında yarışıyor. Öğrencilerimiz Associated Press’den lexilelarına uygun olarak okudukları tarih, sanat, bilim ve fen gibi alanlardaki makalelerle ilgili münazara ve kompozisyon yazma yeteneklerini sergiliyor. Öğrencilerimize hem öğretici hem de eğlenceli bir deneyim yaşatıyoruz’’ dedi.

Achievers turnuvasının açılış törenine katılan Makers Türkiye Kurucusu Ongun Tan öğrencilere Maker Movement’ı anlattı ve Bahçeşehir Achievers kazananları ile tasarım ve maker atölyeleri yapacağını, 1.lerin ise  NYC Make Faire 'e gitme hakkı kazanacağını müjdeledi.

Organizasyonun sonunda katılan tüm takımlara başarı sertifikası verildi. Debate ve writing kategorilerinde dereceye giren takımlar ise ödüllerini Bahçeşehir Okulları CEO’su Devrim Karaaslanlı, Bahçeşehir Okulları Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Lüle ve Yabancı Diller Direktörü İpek Bulduk Cooley’den aldı.

 

Bahçeşehir Achievers Kazananları;

Writing 3. sü Bahçeşehir Okulları Florya

Debate 3. sü Bahçeşehir Okulları Ümraniye

Writing 2. si Bahçeşehir Okulları Beylikdüzü

Debate 2. si Bahçeşehir Okulları Ümraniye

Writing 1. si Bahçeşehir Okulları Çamlıca

Debate 1. si Bahçeşehir Okulları Etiler

&
 
 
 

Paylaşın