Ocak

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Ocak
 
 
06 Ocak 2012

6-7-8.sınıf Öğrencileri İçin Sınav Stratejileri Kursu Başlıyor.

Başarı, hiç şüphe yok ki plânlı ve bilinçli çalışan öğrencilerin olacaktır. Bu kavramın en büyük destekleyicisi ise verimli okumaktır.  

SBS gibi doğrudan zamanla yarışılan bir sınavda okumanın önemi çok daha artmaktadır. Özellikle paragraf tabanlı sorulardaki okuma ve kavrama güçlüğü, sınava giren adaya oldukça zaman kaybettirmekte, biraz da dikkat eksikliği bozukluğu varsa içinden çıkılmaz bir kabusa dönüşmektedir. Uzun yıllardır SBS’de çıkan soruları inceleyerek geliştirdiğimiz stratejilerle öğrencinin 2-3 dakika harcayarak çözümlemeye çalıştığı paragraf tabanlı soruları, Hızlı Okuma ve Anlama Tekniklerinin bu tür sınavlar için geliştirdiğimiz stratejilerini uygulayarak 15-30 saniye arasında %100 doğru çözüm garantisiyle çözümletebiliyoruz. Bu stratejilerden bazıları; Soru kökü somutlaştırma, Hakim kavram, Yapı çözümleme, Meyve tabağı ve Sacayağı  olarak adlandırılmaktadır. Bu stratajiler sınavın tamamında yaklaşık 24 dakikalık bir zaman tasarrufu sağlamaktadır. Sınavı zamanında bitirememe sorunu ortadan kalkmaktadır. Her bir doğru cevabın adaya neler kazandırdığını düşünecek olursanız bu 24 dk.’nın önemi daha iyi anlaşılacaktır.  
Modern dünyada Hızlı Okuma ve Anlama Teknikleriyle çalışanlar başarıya çok daha kolay ulaşmaktadır. Göz ve Beyin arasındaki koordinasyonu arttıran bu yöntemlerle kişinin hem zihinsel aktivitasyonu artmakta, hem de daha hızlı okuyarak daha çok bilgiye ulaşması sağlanmaktadır.

Hızlı Okuma ve Anlama Tekniklerini çocuklarımıza da öğretmek istiyoruz. Hızlı Okuma Konusunda akademik uzmanlardan alacağımız destekle, çocuklarımızın hızlı ve bilinçli birer okuyucu olmalarını da sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca birçok velinin de tespit ettiği, çocuklardaki dikkat eksikliği bozukluğu problemini de programa eklenen özel bir bölümle, dikkatlerinin kalitesini yükselterek, ortadan kaldırmayı planlıyoruz.Geçen yıl oldukça başarılı sonuçlar aldığımız bu seminerlerle ilgili düşüncelerinizi öğrenmek istiyoruz.

Bu konuda Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr.İbrahim ÖZTAHTALI ile en az 7 hafta sürecek bir kurs planlıyoruz.Kurslarımız 6,7 ve 8.sınıf öğrencilerimiz için 07 Ocak 2012 Cumartesi günü başlayacak ve her cumartesi saat 15:30-17:00 saatleri arasında en az 7 hafta devam edecektir.(Grup dinamiğine göre 8-9 haftaya uzayabilir. 20 kişilik kontenjan belirlenmiştir.Talepler gruba göre değerlendirilip farklı tarihte yeni grupla değerlendirilebilir)

&
 
 
 

Paylaşın