Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
19 Mart 2012

97.Yılında Çanakkale

Mersin Bahçeşehir Koleji Çanakkale Zaferi’nin 97. Yılını coşkuyla kutladı.

Bahçeşehir Koleji öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilen tören, 3. Sınıf öğrencilerinin çocukluğun masumluğunu ve güzelliğini yansıtan danslarıyla başladı. Top tüfek sesleriyle karanlığa gömülen dans gösterisinin ardından savaşın acı yüzünü yansıtan video gösterisi duygu yüklü dakikaların yaşanmasına sebep oldu.

Sosyal Bilgiler Öğretmeni Alev Babacan ve Tarih öğretmeni Hayal Korkut, günün anlam ve önemiyle ilgili yaptıkları konuşmada Çanakkale Savaşı’nın bilinmeyen yönlerine yer vererek ilginç hikayeleri dile getirdiler ve Çanakkale’nin geçilmez olduğunu bir kez daha vurguladılar.

Müzik öğretmeni Mustafa KESİCİ’ nin yönetimindeki öğrenci ve öğretmenlerden oluşan koro, Çanakkale’nin yürekleri sızlatan öykülerini türkülerle dile getirdi.

6. sınıf öğrencilerinin Sosyal Bilgiler öğretmeni Alev BABACAN liderliğinde hazırladığı “Çanakkale’de İnmeyen Bayrak “ adlı piyes, izleyicilerin yoğun duygular yaşamasına sebep oldu.

Çanakkale savaşında şehit olan ve hiç büyümeyecek çocuklar anısına Türkçe öğretmeni İlkay BAYSAL ÖZDEMİR’İN kaleme aldığı  ” Çocuk Şehitler Destanı” adlı oratoryoyu ve ardından lirik dans gösterisiyle son bulan gösteride, seyirciler gözyaşlarına engel olamadı.

&
 
 
 

Paylaşın