12 Mart 2018

ANKARA’DAKİ BAHÇEŞEHİR KOLEJİ 50.YIL KAMPÜSÜ DÜNYA İLE YARIŞACAK

Bünyesinde Ankara’nın ilk Fen ve Teknoloji Lisesinin de olacağı, anaokulu, ilkokul,ortaokul ve Anadolu lisesi kademelerinden oluşan olan Bahçeşehir Koleji 50. yıl kampüsü düzenlenen programda tanıtıldı. Programda konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, “Ankara’daki bu kampüs dünya ile yarışacak” dedi.

Türkiye’de 50. yılını kutlayan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının üyesi olan Bahçeşehir Koleji, Ankara’da eğitimde büyük bir hizmete imza atıyor. Bünyesinde Başkentin ilk Fen ve Teknoloji Lisesinin de olacağı Bahçeşehir Koleji 50. yıl kampüsü 2018-2019 eğitim öğretim yılında açılacak. Fiziki donanımı, eğitim kompleksi olarak bölgenin en donanımlı kampüsü olacak olan Bahçeşehir Koleji Ankara 50. yıl kampüsünün tanıtımı düzenlenen programla yapıldı.

Programa Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof.Dr. Davut Kavranoğlu, MEB Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Başarı Yatırımlar Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Tufan Karaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşma yapan Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ; Ankara’da yıllardır hizmet verdiklerini söyleyerek, “Bu yıl ailemize çok değerli bir üye daha katılıyor. Yeni kampüsümüzün fiziki donanımı, eğitim kompleksi olarak bölgenin en donanımlı kampüsü olmasının yanı sıra Anadolu Lisesi ve Fen ve Teknoloji Lisesinin Ankara’yı taçlandıracak olması bizi heyecanlandırıyor. Ankara’daki 3. kampüsümüz hepimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Eğitimde dünyanın kapılarını açacak

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel ise, 50 yıldır aralıksız, aklın ve bilimin ışığında, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini oluşturan değerler üzerinde giderek 50. yıla geldiklerini söyledi. Türkiye’nin kalkınması için çalıştıklarını belirten Yücel, şöyle konuştu: “Türkiye’nin büyümesi için çalışıyoruz. Benim anlayışımda eğitim üretim içindir. Eğitim insanlık içindir. Benim merkezim insandır. Şimdi hem Türkiye’de hem de bütün dünyada artık uluslar nasıl bir eğitim yapmaları gerektiği sorusunu sorguluyorlar. Türkiye’de de eğitimle ilgili değişiklikler oluyor. Dünyayı dolaşarak eğitim adına bir şeyler öğrenme, geliştirme gayreti içerisindeyim. Biz bütün Türkiye’nin bütün dünyanın eğitim sisteminin ne olması gerektiğini anlatıyoruz. Bu işi anaokulundan itibaren ele almalıyız. Bu çağın dili kodlama oldu. Bunu anaokulundan itibaren öğretmemiz gerekiyor. Eğitimi birey eksenine getirmemiz lazım. Bütünden almamız lazım. Sadece bir parçasını alamayız. Biz diyoruz ki, Türkiye’nin gelişimi için iyi bir eğitim sistemimiz olmalı. Bu sistemle birlikte öğrencilerimizin, insanlarımızın bulunduğu topluma da yabancı olmaması lazım. Milli ve manevi değerlerini, medeniyetini anlamış özümsemiş ama evrensel dünyaya da açık bireyler olması lazım. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, eğitimde dünyanın kapılarını açacak. Bunu yapmak zorundayız. Dünyanın yaptığı şeylerden geri kalmamalıyız. Ankara’daki bu kampüs dünya ile yarışacak.” dedi.

Güzel eğitim veren kurumları desteklemeye devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Türkiye’nin kalkınması, gelişmesi, gücünü arttırmasının sadece bilime ve sonucunda elde edilen teknolojiye önem vermesi ile mümkün olacağını söyledi. Dünyanın en güçlü 10 ülkesinin doğal kaynakları yüzünden zengin olmadığının altını çizen Kavranoğlu, “Zenginliklerinin tek kaynağı var, bilim ve teknolojiye verdikleri önem. Biz çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesi ve Türkiye’nin geleceğini inşa etmeleri, Türkiye’nin ekonomisiyle, savunmasıyla, refah düzeyiyle dünyanın en iyi ülkelerinden birisi olmasından bahsediyoruz. Bunun teminatı da bizim gençlerimizi ve çocuklarımızın çok iyi eğitim almasıyla ancak mümkün hale gelecektir. Biz özel sektör eliyle, kaliteye önem veren, velilerin beklentilerini karşılayan seviyede güzel eğitim veren eğitim kurumlarını desteklemeye devam ediyoruz ve edeceğiz. Hem bilimi, teknolojiyi önemseyeceğiz hem de milli, manevi değerlerimizi önemseyen gençler yetiştireceğiz. Eğitime yaptığı katkılar için Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarına çok teşekkür ediyorum. Bu okullarda okuyan, geleceğin bilim insanları olan gençlerimize de başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından eğitime verdiği desteklerden dolayı Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Başarı Yatırımlar Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Tufan Karaoğlu’na Ankara 50. Yıl Kampüsü inşaatına gösterdikleri destek için teşekkür plaketi verdi.

&
 
 
 

Paylaşın