Şubat

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Şubat
 
 
21 Şubat 2012

Akademik Değerlendirme ve Bursluluk Sınavı

ÖZEL GAZİANTEP BAHÇEŞEHİR KOLEJİN DE  YAPILAN 4,5,6 ve 7.SINIF ÖĞRENCİLERİNE YAPILAN  AKADEMİK DEĞERLENDİRME  SINAVINDA  İZDİHAM YAŞANDI

Gaziantep Bahçeşehir Kolejinin ilköğretim 4-5-6 ve 7.sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği Akademik Değerlendirme  Sınavına velilerden ilgi yoğundu. Sadece Gaziantep merkez ilçelerden değil Kahramanmaraş, Hatay,Kilis,Adıyaman  gibi civar illerden de sınava yoğun talep vardı.

Okul Müdürü Selda Şener, okul kapasitesinin üzerinde başvuru olduğundan birçok öğrencinin sınav kaydının alınamadığını ve yaklaşık  1000 öğrencinin sınava katıldığını belirtti.

Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılı birinci döneminde yapılan Kazanım değerlendirme sınavlarında iki defa üst üste birinci olmalarının, 19 Şubat 2012 tarihinde yapılan Akademik Değerlendirme  sınavında yaşanan izdihamın nedenlerinden biri olduğunu belirterek  Gaziantep’te 4. yıllarını tamamlarken emin adımlarla ilerlediklerini ve kaliteli eğitim vermeye devam edeceklerini vurguladı.

              

&
 
 
 

Paylaşın