Şubat

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Şubat
 
 
06 Şubat 2012

Aydın Bahçeşehir Koleji Sbs Kampında...

Aydın Bahçeşehir Koleji, yarıyıl tatilinde 7. ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik Antalya, Kemer'de bir haftalık yatılı SBS kampı düzenledi.

Öğrencilerin motivasyonlarını artırmaya yönelik çalışmalar kapsamında Kemer'de Le Chateau De Prestige Otelde düzenlenen bir haftalık SBS Kampında öğrenciler hem sınav stresini atarak doyasıya eğlendiler hem de konu eksikliklerini gidererek SBS'ye hazırlandılar. Hazırlanan kamp programı çerçevesinde her gün bir deneme sınavı olan öğrenciler, yapılamayan soru çözümlerinin ardından Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji, İngilizce branş öğretmenleri eşliğinde soru çözümü etütlerine katıldılar.

Hem eğlendiler hem öğrendiler

Öğrencilerin sadece sınav başarısını değil, hayat başarısını hedefleyen Aydın Bahçeşehir Koleji, kamp süresince programda derslerin yanı sıra birçok sosyal aktivitelere de yer verdi. Hazırlanan kamp programı kapsamında kareoke gecesi, bowling-bilardo turnuva gecesi, disco gecesi ve havuz etkinliklerinde öğrenciler doyasıya eğlenerek birçok sosyal etkinliğe katıldılar.   

Okul Müdürü Gülşen ONBAŞILAR "Öğretmen ve öğrencilerimle sohbet ettiğimde SBS Kampımızın hem akademik anlamda hem de sosyal anlamda verimli geçtiğini gözlemledim. Eğitimcilerimizin ve öğrencilerimizin mutluluklarından duyduğum memnuniyeti dile getirmek isterim.  Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz yarıyıl tatili SBS Kampı’nda birinci yarıyıl konuları tekrar ediliyor, konu eksiklikleri gideriliyor ve etüt çalışmaları yapılıyor, ikinci yarıyıl sonunda da okulumuzda düzenleyeceğimiz yılsonu SBS Kampı ile ikinci yarıyıl konuları pekiştiriliyor. SBS Kampımız öğrencilere yoğun sınav hazırlıkları arasında nefes aldırma imkânı sağlarken, farklı bir atmosfer içinde arkadaşları ve öğretmenleri ile beraber olmaları da motivasyonlarını arttırıyor" dedi.

&
 
 
 

Paylaşın