Mart

 
 
17 Mart 2017

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ 100. KAMPÜSÜ KANADA’DA

Bahçeşehir Koleji eğitimde dünya markası olma yolunda önemli bir adım daha atarak Kanada’da Fulford Academy’yi bünyesine kattı.

 

GÜÇLÜ KANADA MÜFREDATI

Kanada, Ontario Eyaletinde bulunan Fulford Academy, 2002 yılından beri dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilere güçlü Kanada Eğitim Müfredatı sunuyor. Farklılaştırılmış eğitim modeline ders müfredatını entegre ederek öğrencilerini Kanada ve ABD’nin lider eğitim kurumlarına hazırlıyor.

Bahçeşehir Koleji Kanada Kampüsü, başta Türkiye’den öğrenciler olmak üzere tüm dünyadan öğrencilere 7. sınıftan itibaren İngilizce Odaklı Farklılaştırılmış Kanada Eğitim müfredatı uyguluyor. Öğrenciler kültürler arası ortamda, Kanada eğitim sistemi kapsamında güçlü bir akademik eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel aktivitelerle zenginleştirilmiş eğitim görmenin ayrıcalığı ile yetişirler.

 

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Türkiye’nin k12 alanında lider eğitim kurumu olan Bahçeşehir Koleji, bir dünya markası olma vizyonu doğrultusunda ilk uluslararası kampüsünü dünyada eğitimin en önemli ülkelerinden biri olan Kanada’da hayata geçirmenin gururunu yaşıyor.

Bahçeşehir Koleji Kanada Kampüsü tamamı Kanadalı eğitmenlerin yönetiminde, yatılı eğitim imkanı sunuyor. 7. Sınıftan itibaren öğrenci kabul eden Bahçeşehir Koleji Kanada Kampüsü, lise diploması, çift diploma, lise değişim programı, dönemsel eğitim gibi çok çeşitli programlar sunuyor.

Bahçeşehir Koleji’nin yenilikçi ve dünya vatandaşlığı temelli eğitim anlayışı ile Kanada eğitim sisteminin köklü yapısının bir araya geleceği Bahçeşehir Koleji Kanada Kampüsü başta ülkemiz öğrencileri ve eğitimcileri olmak üzere eşsiz bir eğitim ortamı sunacak. Bahçeşehir Koleji 100. Kampüsünde, 25 yıl önce başlattığı ve bugün 65 binin üzerinde öğrencisiyle başarılı bir şekilde uyguladığı eğitim modelini, Fulford Academy’nin Kanada eğitim geleneği ile birleştirerek tüm dünya öğrencilerine yüksek standartlarda sunacak.

 

FULFORD ACADEMY HAKKINDA

 

Fulford Academy dünya genelinde 40 farklı ülkeden öğrencinin Kanada’da lise öncesi ve lise eğitimi için tercih ettiği okul olarak öne çıkıyor. Kanada’nın en güvenli şehrinde, 20 dönüm yeşil arazi içinde, tarihi bir binada eğitim veren Fulford Academy öğrencilerine yaşam, eğitim, konaklama dahil olmak üzere tam bir Kanada eğitim deneyimi yaşatıyor. 250 kişilik kapasiteye sahip kendi konaklama imkanı bulunan Fulford Academy 7. Sınıftan 12. Sınıfa kadar eğitim imkanı ve dönemsel eğitim programları imkanı sunuyor.

&
 
 
 

Paylaşın