13 Eylül 2017

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ATAŞEHİR KAMPÜSÜ AÇILDI

Türkiye genelinde 48 ilde 101 kampüsüyle eğitim veren Bahçeşehir Kolejinin Ataşehir Kampüsü törenle açıldı. Erken çocukluk, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine eğitim verecek kampüsün 11 Eylül’de düzenlenen açılış törenine Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel ve Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ'ın yanı sıra çok sayıda eğitimci, veli ve öğrenci katıldı.

Açılış töreninde konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, "Bir ülkenin geleceği, kalkınması eğitimle mümkündür. Bunun başka yolu yok" dedi. Sadece Türkiye'de 150 bine yakın öğrenciye hizmet verdiklerini ve "Kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır" anlayışını benimsediklerini dile getiren Yücel, "Bir toplumun, ülkenin geleceği, kalkınması sokaklarından petrol fışkırsa bile eğitimle mümkün. Bu noktada yapılacak eğitimin niteliği çok önemli. Bugünün sorunlarına cevap verebilecek, çözebilecek bireyler değil, geleceğin problemlerini çözen insanlar yetiştirmemiz lazım.  21'inci yüzyıl becerileri neyse bunlara göre eğitim öğretim müfredatımızı tasarlamalıyız. Eğitim amaç değil araçtır, insanın mutluluğu içindir. Eğitimin işe yaraması lazım. Bu noktada eğitimle ilgili elde edilebilecek değerlere sahip olmamız lazım" diye konuştu.

Ataşehir'deki açılış törenine Ataşehir Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, sanatçı Volkan Konak, öğretmenler, veliler ve çocuklar katıldı.

Törende konuşan Ertuğrul Bilican, eğitim öğretim açısından resmi özel okul ayrımı yapmadıklarını, tüm okulların imkânlar ölçüsünde daha nitelikli eğitim alabilmesi için çabaladığını söyledi. Bilican hedeflerinin ülke için başarılı nesiller yetiştirmek olduğunu ifade etti.  Zafer Karamehmetoğlu ise konuşmasında yeni kampüste hizmet sunacak olan öğretmenlere, okul idaresine ve tüm personele başarılar diledi.

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle süren tören, okulun gezilmesiyle sona erdi.

Törenin ardından konuşan Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, "Kurum olarak en büyük başarımız öğrencilerimizin geleceğinde fark yaratabilmek. Tüm öğretmenlerimiz sadece profesyonel kimlikleri ile değil çocuklarımızın ruhlarına, kimliklerine dokunabildikleri sürece mutlu ve başarılılar. Bu yıl da tüm kadromuz çocuklarımız için ellerinden geleni yapacak, ailelerin gönlü rahat olsun. Çocuklarımız hayal etmekten, hayallerini başarmaya inanmaktan ve bunun için çalışmaktan geri kalmasınlar. Ülkemizin geleceği ve fark yaratmak için çalışsınlar.  Yolları bilimin, Atatürk'ün yolu olsun" diye konuştu.

Bahçeşehir Koleji Türkiye’yi geleceğe hazırlıyor

Bahçeşehir Koleji, Türkiye genelindeki tüm kampüslerinde erken çocukluk eğitiminden itibaren uyguladığı STEM eğitimiyle geleceğe yön verecek bir nesil yetiştiriyor. Proje odaklı bir eğitim olan STEM eğitimi, farklı disiplinleri bir arada kullanabilme becerisi kazandırıyor.

STEM, Kişiye Özgü Öğretim Modeli (KÖM), Çift Dilli Eğitim gibi yenilikçi eğitim modellerini Türkiye genelindeki tüm kampüslerinde uygulayan Bahçeşehir Koleji, öğrencilerinin akademik başarılarını ise Ulusal Sınavlara Hazırlık Sistemi ile destekliyor. Yıl boyunca yapılan deneme sınavlarıyla öğrencilerin kazanımlarındaki eksiklikleri tespit ediliyor ve öğrendiklerini sürekli hatırlamaları sağlanıyor. Öğrencilerin konuları tekrar edip etmedikleri, uzun süreli hafızaya kodlayıp kodlamadıkları, konular arasındaki sarmal geçiş becerileri kontrol ediliyor. Hatalarla ilgili de aynı süreç takip ediliyor ve etüt programı uygulanıyor. Ulusal Sınavlara Hazırlık sistemiyle sınavlara hazırlanan Bahçeşehir Koleji öğrencileri, her yıl TEOG ve YGS-LYS sınavlarında yüksek başarı oranıyla istedikleri okullara yerleşiyor.

&
 
 
 

Paylaşın