03 Ekim 2017

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ DARICA, PENDİK VE MİMAROBA’DA KAMPÜSLERİNİ AÇTI

Türkiye genelinde 48 ilde 101 kampüsüyle eğitim veren Bahçeşehir Kolejinin Darıca, Pendik ve Mimaroba Kampüsleri törenle açıldı.

Bahçeşehir Koleji 2017–2018 eğitim öğretim yılında İstanbul’da yeni kampüsler açmaya devam ediyor. Bakırköy ve Ataşehir Kampüslerinin ardından Darıca, Pendik ve Mimaroba da Bahçeşehir Koleji Kampüsleri ile buluştu.

Bahçeşehir Koleji Darıca Kampüsü Eğitime Başladı

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, yazar Gülten Dayıoğlu, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel ve Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ'ın yanı sıra çok sayıda eğitimci, veli ve öğrenci katıldı.

Açılış töreninde konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Türkiye’nin 48 ilinde 101 kampüsle eğitim verdiklerini belirtip, kampüslerin fiziki olanaklarının eğitimi destekleyici bir unsur olduğunu hatırlatarak; “Eğitime ne kadar yatırım yaptığınız değil, o kaynağı ne kadar iyi kullandığınız önemlidir. Kaliteli eğitim için eğitim içeriğine yatırım yapmalısınız” dedi. Enver Yücel,  önümüzdeki yıl Bahçeşehir Koleji Darıca Kampüsünde fen ve teknoloji lisesi açacaklarının müjdesini verdi.

Açılış töreninin ardından yazar Gülten Dayıoğlu’nun isminin verildiği okul kütüphanesinin açılışı yapıldı. Yazar Gülten Dayıoğlu, Enver Yücel’le birlikte açılışını yaptığı okul kütüphanesini gezerek davetlilere verilmek üzere kitaplarını imzaladı.

Bahçeşehir Koleji Mimaroba Törenle Kampüsü Açıldı

Bahçeşehir Koleji Mimaroba Kampüsü açılış törenine Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Büyükçekmece Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Bahçeşehir Koleji Mimaroba Kampüsü Okul Müdürü Nihat Şimşek, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Açılış töreninde konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel,  "Geleceğin dili kodlamadır. Bahçeşehir Kolejinin tüm kampüslerinden erken çocukluk eğitiminden itibaren kodlama öğretiyoruz. 4. Sanayi devrimine girdiğimiz günümüzde bu eğitimi vermek zorundayız. Önceki sanayi devrimini ıskaladığımız gibi bunu da ıskalamak gibi bir lüksümüz olamaz, artık dünyadan geri kalamayız. Dijital çağı yakalayamazsak, bu dijital çağa göre gençlerimizi yetiştiremezsek yine dünyanın gerisinde kalırız. Artık eğitim sistemimizi de buna göre düzenleyeceğiz. Bilgi edinmek önemlidir ancak bu bilgileri analitik düşünme becerisi edindirmeden vermenizin hiçbir anlamı olmaz. Yeni çağa ayak uydurmak için gençlerimizi ezberden kurtarıp analitik düşünme becerisi kazandırmamız, problem çözme becerilerini edindirmemiz lazım” diye konuştu.

Pendik’e Yeni Bir Soluk: Bahçeşehir Koleji Pendik Kampüsü

Bahçeşehir Kolejinin 2017–2018 yılında İstanbul’da açtığı kampüslerden bir diğeri ise Pendik Kampüsü oldu. Açılış töreni Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Koleji yöneticileri, veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. Bahçeşehir Koleji Pendik Kampüsü öğrencilerinin konuşmalarıyla renk kattığı törenle 2017–2018 eğitim öğretim yılına coşkulu bir başlangıç yapıldı. 

&
 
 
 

Paylaşın