30 Nisan 2018

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ESKİŞEHİR KAMPÜSÜ ÖĞRENCİLERİNE CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ’NDEN DAVET

Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nda (URFODU) birincilik ödülü kazanan Bahçeşehir Koleji Eskişehir Anadolu Lisesi öğrencisi İpek Arslantaş ve İngiltere'deki Keele Üniversitesinden davet alarak “Matematik Bilginleri” sunumu gerçekleştiren Bahçeşehir Koleji Eskişehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri, Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu’nu ziyaret etti.

Bahçeşehir Koleji yöneticilerinin eşlik ettiği öğrenciler önce TBMM’de Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz ile bir araya geldi. Dr. İsmet Yılmaz, Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nda (URFODU) matematik dalında birincilik ödülü kazanan İpek Arslantaş’ı, uluslararası alanda ülkemizi temsil ederek kazandığı başarıdan dolayı tebrik etti. Ülkemizin geleceğinin bilim ve teknoloji üreten gençlerde olduğunu belirten Dr. İsmet Yılmaz, bilim alanındaki başarılarıyla dünyada adını duyuran gençlerimizin, gelecekte Türkiye’ye büyük değer katacak işlere imza atacağını söyledi. Modern bilimin kökenlerinin dayandığı Türk – İslam bilginlerinin çalışmalarını Batı dünyasına tanıtmak amacıyla İngiltere Keele Üniversitesi’nde sunum gerçekleştiren Bahçeşehir Koleji Eskişehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri de Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz’a projelerini anlattı. Öğrencilerin, Türk – İslam bilginlerinin Batı dünyasında tanınırlığı için yaptıkları çalışmalardan etkilendiğini belirten Yılmaz, geçmişten aldığımız değerleri geleceğe taşımak ve dünyada bilinirliğini sağlamak için yaptıkları çalışmalar nedeniyle öğrencileri tebrik ederek bu konu hakkında çalışmaya devam etmeleri ve sunumlarını başka ülkelerde de gerçekleştirmeleri gerektiğini söyledi.

Bahçeşehir Koleji öğrenci ve yöneticileri, TBMM’deki ziyaretin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne geçti. Öğrencileri kabul eden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, İpek Arslantaş’ı ve Keele Üniversitesi’nde sunum yapan Bahçeşehir Koleji Eskişehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerini tebrik etti. Prof. Dr. Kavranoğlu öğrencilerle sohbet ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı ve gelecek hedefleri hakkında konuştu. Öğrencilerin yurt dışında ülkemizi bilim ve matematikle temsil etmelerinden memnuniyet duyduğunu söyleyen Prof. Dr. Kavranoğlu, Türkiye’nin adını gelecekte bilim alanında duyuracak gençlere ihtiyaç olduğunu, öğrencilerin çalışmalarının kendisine bu anlamda umut verdiğini sözlerine ekledi.

&
 
 
 

Paylaşın