03 Nisan 2017

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ESKİŞEHİR’DE

STEM eğitiminin Türkiye’deki öncüsü Bahçeşehir Koleji, ülkemizdeki eğitimin kalitesini yükseltmek hedefiyle yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

2017-2018 eğitim öğretim döneminde açılacak yeni kampüslerle beraber 45 ilde 100 kampüs ve 50 bine yakın öğrencisiyle “kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır" vizyonunu benimseyen Bahçeşehir Koleji, Türkiye’yi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirmek amacıyla 2017-2018 eğitim öğretim yılında Eskişehir’de anaokulundan lise son sınıfa kadar eğitim verecek kampüs açıyor.

 

Eğitimde dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen ve kurulduğu ilk günden bugüne önemli yatırımlar gerçekleştiren Bahçeşehir Koleji, Eskişehir’deki ilk kampüsünü 2017-2018 yılında açıyor. Eskişehir Kampüsünde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise birimleri bulunuyor. Eskişehir’de altıncısı açılacak olan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji lisesi Türkiye’de fen eğitimine getirdiği farklı bakış açısıyla öne çıkarken, bugüne kadar yetiştirdiği gençlerle gelecek için umut aşılıyor.

 

2017-2018 eğitim öğretim döneminde açılacak yeni kampüslerle beraber Türkiye genelinde 45 ilde 100 kampüs ve 50 bine yakın öğrenciye eğitim veren Bahçeşehir Koleji; “kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır" vizyonu ile Türkiye’nin her ilinde kampüs açma hedefini hayata geçiriyor.

 

2017-2018 eğitim öğretim yılında eğitime başlayacak olan 70 derslikten oluşan Bahçeşehir Koleji Eskişehir Kampüsü, teknolojik yeniliklere uyumlu, öğrencilerin 21. yüzyılın eğitim ve öğretim ihtiyaçlarına göre tasarlandı.  Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç​'ın da katılımıyla lansmanı gerçekleştirilen Bahçeşehir Kolejinin Eskişehir’de açılacak olan kampüsünde anaokulundan lise sona kadar eğitim verilecek.

 

Global Eğitim Vizyonu

Disiplinler arasında ilişki kurarak öğrenmenin bütüncül bir yaklaşımı ile teorik olan bilgileri pratikte bir ürüne dönüştürmeyi amaçlayan yeni kampüste; STEM + A (Art). Sanat, tasarım ve yaratıcılık ekseninde öğrencilerin projelerini ürüne dönüştürme ortamı oluşturuluyor.

Ayrıca Bahçeşehir Koleji Eskişehir Kampüsünde; STEM+ A Center, fen bilgisi laboratuvarı, bilgisayar laboratuvarı, görsel sanatlar merkezi, robotik sınıf, tasarım laboratuvarı, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları, kütüphane, müzik atölyesi, yaratıcı yazarlık atölyesi gibi öğrencilerin teorik dersleri, deney yaparak neden-sonuç ilişkisi içinde öğrenme imkanı sunuluyor.

Bahçeşehir Kolejinin gelenekselleşmiş global eğitim anlayışıyla, teknolojik yatırımlar ve yeniliklerle donatılan yeni kampüs ile uluslararası arenada başarılı olan öğrenci yetiştirerek, öğrencilerin üst düzey düşünme becerilerinin geliştirilmesini hedefleniyor.

Üst Düzey Sosyal Aktivite Alanları

Akademik başarının yanı sıra öğrencilerin sosyal hayatlarının da gelişmesi için fiziksel alt yapılar sunan Bahçeşehir Koleji Eskişehir Kampüsünde; buz pisti, masa tenisi, mutfak akademi, açık spor sahası, çok amaçlı kapalı spor salonu ve 400 kişilik konferans salonu da yer alıyor.

Fen ve Teknoloji Liselerini Türkiye’ye Yayacağız

Eskişehir gibi eğitime değer veren bir şehirde çıtayı daha yukarı taşıdıkları ve Eskişehir’deki ilk kampüslerini açtıkları için heyecanlı olduklarının altını çizen BUEK Başkanı Enver Yücel;              ”Eskişehir gibi eğitime önem veren bir şehirde olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çünkü biz de eğitimin içeriğine büyük önem veriyoruz. Bildiğiniz gibi 2006 yılında İstanbul Bahçeşehir’de kurduğumuz Fen ve Teknoloji Lisemizle Türkiye’de fen eğitimine farklı bir bakış açısı kazandırdık. Türkiye’de STEM eğitiminin uygulandığı “ilk” okul olarak yeni müfredat sistemine de örnek olmanın gururunu yaşıyoruz. Bahçeşehir Koleji olarak hedefimiz; öğrenirken aktif olan, soru soran, fikirlerini ortaya koymaktan korkmayan, kendi fikirlerini savunabilen öğrenciler yetiştirmek. Öğrencilerimiz, fizik, kimya, genetik, matematik ve biyoloji laboratuarları yanı sıra robotik yarışmalarına hazırlandıkları robotik laboratuarı ve içinde CNC makineleriyle üç boyutlu yazıcıların bulunduğu üretim atölyelerinde durmaksızın çalışıyorlar. Fen ve Teknoloji Lisesi mezunları, bilim ve teknoloji üreten bir ülke olmamız için gelecekte Türkiye’nin kaderini değiştirecek bir rol üstelenecek. Eskişehir kampüsümüz 21. yüzyılın tüm ihtiyaçlarına göre tasarlandı.” dedi.

Eskişehir’e yapılan eğitim yatırımıyla ilgili açılışta konuşma yapan Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ;”Sadece bina inşa etmeyi eğitim yatırımı olarak görmüyoruz. Gençlerimiz yalnızca bugünün sorunlarına çözüm üretmemeli, geleceğin sorunlarını da çözebilen bireyler olarak yetiştirilmelidir. Dünyada şu an STEM programı ve anlayışı yeni yeni yerleşmeye başlıyor. Bu, disiplinler arası bir anlayışı getirmek demektir. Bu anlayışta bilgi transferinden çok bilginin kullanılmasına yönelik bir çalışma yürütülüyor. STEM, birlikte çalışabilmek, birlikte üretebilmek demek. Biz Bahçeşehir Koleji olarak bunun içine sanatı da katıyoruz ve anaokulundan itibaren STEM programını uyguluyoruz. Öğretmenlerimizin de bu anlayışı kavraması ve benimsemesi için sertifika programları düzenliyoruz. Türkiye’de başarımız mükemmel ancak bu kaliteli eğitimi yurt dışında da sürdürerek Türkiye’nin eğitim markası olarak anılmak, küresel bir isim olmak hedeflerimiz arasında.” dedi.

&
 
 
 

Paylaşın