29 Haziran 2017

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNDEN SANATIN KALBİ VİYANA’DA MUHTEŞEM KONSER

Kendine özgü STEM+A eğitim metoduyla sanata verdiği önemi farklı projelerle güçlendiren Bahçeşehir Koleji, bu yıl ilk defa Viyana Devlet Tiyatroları Müzik Direktörü Florian Reithner’in yönetiminde “Bahçeşehir Koleji Viyana Yaz Müzik Okulu”nu hayata geçirdi. Dünyaca ünlü müzisyenlerden 2 hafta boyunca eğitim alan öğrenciler kazanımlarını düzenledikleri konserle Avusturya’nın başkentinde sahneye taşıdı. 30 öğrenciden oluşan Bahçeşehir Koleji orkestrası; dinleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

 

Türkiye’de yeni nesil eğitim ve STEM’in öncüsü Bahçeşehir Koleji kendine özgü STEM+A  metodu ile öğrencilerine, projeye dayalı, uygulamaya dönük, disiplinlerarası bir eğitim yaklaşımı sunmaya devam ediyor. Öğrencilerini, düşündüğünü hayata geçirebilen, yenilikçi, yaratıcı, üretken bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlayan Bahçeşehir Koleji bu hedefi bir adım daha ileri taşıyarak Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik bilimlerinin yanına “sanatı” da başarıyla ekliyor.

 

Dünyaca Ünlü Müzisyenlerden Eğitim Aldılar

Müzik eğitimine önem veren Bahçeşehir Kolejinde öğrenciler 4. sınıftan itibaren bir müzik enstrümanı çalmaya yoğunlaşıyor. Bahçeşehir Koleji tarafından bu yıl bir ilk gerçekleştirilerek Viyana Devlet Tiyatroları Müzik Direktörü Florian Reithner’in yönetiminde “Bahçeşehir Koleji Viyana Yaz Müzik Okulu” yapıldı. Program kapsamında öğrenciler dünyanın en önemli müzisyenlerinden eğitim alma şansı buldu. Dünyaca ünlü piyanist Maria Radutu’nun da eğitmenler arasında bulunduğu programa Bahçeşehir Kolejinden 30 öğrenci katıldı. Avusturya Eski Başbakan Yardımcısı Hannes Androsch ‘in himayesinde gerçekleşen konseri Türk Siyasetinin unutulmaz ismi Mesut Yılmaz ve BUEK Başkanı Enver Yücel’de gururla izledi.

 

Viyana’ da Konser Verdiler

Bahçeşehir Kolejinde aldıkları enstrüman öğrenimlerini geliştirmelerine olanak sağlamak hedefiyle düzenlenen programda öğrenciler 2 hafta boyunca; piyano, yan flüt, keman, çello, gitar branşlarında eğitimlerin yanı sıra şan eğitimi de aldılar. Klasik müziğin kalbi Viyana’da görülmesi gereken önemli kültür-sanat adreslerini kapsayan kültür turları ve müzik tarihi üzerine teori eğitimlerini de kapsayan program sonrasında öğrenciler başarılarını üstün performans sergiledikleri konserle gözler önüne serdiler.

&
 
 
 

Paylaşın