Şubat

 
 
15 Şubat 2017

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ROBOTİK TAKIMLARI FLL MERSİN VE ANKARA TURNUVALARININ YILDIZI OLDU

Bu yıl 13.sü düzenlenen BİLİM KAHRAMANLARI BULUŞUYOR/FIRST LEGO League (FLL) Turnuvası’na katılan İskenderun, Samsun, Kayseri, Antalya, Diyarbakır kampüslerimiz bir çok dalda ödül alarak turnuvalara damgasını vurdu.

Her yıl düzenlenen ve amacı gençlere bilimi sevdirmenin yanında takım çalışması yapabilen, doğaya ve topluma duyarlı, sosyal sorumluluklarının farkında olan birer birey haline gelmelerine katkıda bulunmak olan turnuvalarda Bahçeşehir Koleji robotik takımları bir çok ödülün sahibi oldu.

Bu yılın teması olan “hayvanlar: yaşam ortaklarımız” hakkında bir proje üretip geliştirirken, diğer taraftan tasarladıkları ve programladıkları robotlarla, temayla ilgili görevleri çözdüler.

Bahçeşehir Koleji İskenderun Robotik Takımı Ubuntu – Şampiyonluk Kupası, Kayseri Robotik Takımı Tornado- Robot Performans Birinciliği Kupası, Jr. Tornado – İkincilik Kupası, Samsun Robotik Takımı Let’s Go - Türkiye Bölge 2.lik Kupası, Diyarbakır Robotik Takımı Little Inventors - Araştırma Kupası, Antalya Robotik Takımı Philathrons - İkincilik Kupası, Samsun Lise Robotik Takımı Technowl- Robot Tasarım Kupası ve Performans İkincilik Kupasını kazandılar.

&
 
 
 

Paylaşın