02 Mayıs 2019

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ TÜM ÖĞRETMENLERİNE SAĞLIK SİGORTASI GÜVENCESİ SUNDU

Bahçeşehir Koleji öğretmenlerin yan hakları konusunda eğitim sektöründe bir ilke imza atarak öğretmenlerinin tümüne tamamlayıcı sağlık sigortası olanağı sunan ilk eğitim kurumu oldu. MAPFRE Sigorta ile imzalanan protokol kapsamında Bahçeşehir Koleji öğretmenleri kapsamı oldukça geniş tutulan ve doğum paketini de kapsayan tamamlayıcı sağlık sigortası güvencesi altına alındı.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel: “Eğitimden kesilmiş her bir kuruşun gelecekteki maliyeti daha büyük olur' sözünün devamı olarak bu önemli adımı atıyoruz."

İmza töreninde konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Kolejinin sürdürülebilir başarısını öğretmenlerine borçlu olduğunu söyledi. Yücel, “Öğretmenlerimiz mutlu ve huzurlu olmazsa öğrencimizi de mutlu edemeyiz. Öğretmenlerimizin huzuru, mutluluğu çok önemli. Eğitimden kesilmiş her bir kuruşun gelecekteki maliyeti daha büyük olur.” dedi.

Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel: “Eğitim sektörü için bu bir ilk.”

Doğum paketini de içeren ayrıcalıklı tamamlayıcı sağlık sigortasının, bu zamana kadar eğitim sektöründe yapılan en çok sayıda çalışana yapılan sağlık poliçesi olduğunu söyleyen Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, “8 bin öğretmenimize özel sağlık sigortası yaptırıyoruz. Bu Türkiye’de bir ilk. Ülkemizdeki büyük şirketler çalışanlarını özel sağlık sigortası güvencesi altına alıyor. Fakat bu eğitim sektörü için ilki teşkil ediyor. Eğitim alanında öncü olduğumuz birçok konu gibi bu konuda da öncü olduğumuzu gururla söylemek isterim.” dedi. “Çocuklarımızın mutlu olması için öğretmenlerimizi mutlu etmeye çalışmaya, tüm yan haklarını iyileştirmek için çabalamaya devam edeceğiz.” diyerek konuşmasını sürdüren Yücel; tüm öğretmenlerine Bahçeşehir Üniversitesinde burslu yüksek lisans imkânı sağladıklarını söyleyerek, hizmet içi eğitimlerle de öğretmenlerine mesleki anlamda kendilerini geliştirmeleri için destek olduklarını ekledi.

Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, “Bizim en önemli yatırımımız öğretmenlerimizdir”

Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ; “Geçmişte de gelecekte de öğretmenlerimiz bizim yegâne unsurumuzdur” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Biz bunu bildiğimiz için öğretmenlerimize yatırım yapıyoruz. Yöntemler değişebilir, öğrenme şekilleri, eğitim materyalleri, fiziki ortamlar, donanımlar değişebilir, teknoloji gelişebilir.  Değişmeyen tek unsur ise öğretmendir. Öğretmenlerimizin eğitimlerine verdiğimiz önem nedeniyle bu kadar başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Öğretmenlerimize özgürce çalışabilecekleri ve mesleklerini icra edebilecekleri ortamlar sunmak öncelikli hedeflerimizden biri. Bir diğer öncelikli hedefimiz ise öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize eğitime dair her şeye kolayca ulaşabilecekleri olanaklar sunmak. Yıl içinde sürekli uyguladığımız öğretmen eğitimlerimizin yanı sıra Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi yüksek lisans programlarına girmeye hak kazanan öğretmenlerimize %75 oranında burs olanağı sunuyoruz. Öğretmenlerimizin çocuklarına da Bahçeşehir Kolejinde %100’ü bulan oranlarda eğitim bursu sunuyoruz. Bu yıl yan haklar konusunda da yol alarak; tüm öğretmenlerimize kapsamını oldukça geniş tuttuğumuz, doğum paketinin de kapsamında bulunduğu özel sağlık sigortası güvencesi veriyoruz. Bunların yanında bu yıl öğretmenlerimizin maaşlarına sektör ortalamasının üzerinde zam yapmak planlarımız arasında.”

MAPFRE Genel Müdürü Alfredo Muñoz: “Bahçeşehir Koleji, eğitim sektöründe çok önemli, öncü bir adım attı.”

Bahçeşehir Koleji öğretmenlerine doğum paketi de içeren ayrıcalıklı bir tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıklarını söyleyen Alfredo Muñoz, “Öğretmenlerimizin sağlığına daha fazla özen göstermeleri, nitelikli sağlık hizmetlerinden kolaylıkla yararlanmaları için özel bir paket hazırladık. Bu paket ile öğretmenler, Türkiye genelindeki 500’ü aşkın özel sağlık kurumundan fark ücreti ödemeden yararlanabilecek” dedi. Bahçeşehir Koleji iş birliğinin, bugüne dek öğretmenlerin özel sağlık hizmetleri almasına yönelik atılmış en büyük adım olduğunu vurgulayan Muñoz, “Bahçeşehir Koleji, eğitim sektöründe çok önemli, öncü bir adım attı. Böylesine değerli bir işin parçası olduğumuz için biz de MAPFRE Sigorta ailesi olarak büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

&
 
 
 

Paylaşın