28 Ağustos 2017

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ YOZGAT SORGUN KAMPÜSÜ AÇILDI

BAHÇEŞEHİR Koleji Yozgat'ın Sorgun ilçesinde açıldı. Açılışı, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ yaptı. Açılışın ardından konuşma yapan Bozdağ, hükümet olarak bilim, sanayi ve teknoloji alanında Türkiye'nin gelişmesine çok büyük katkılar sağladıklarını söyledi.

Türkiye'nin öncü eğitim kurumlarından Bahçeşehir Koleji Yozgat Kampüsü düzenlenen törenle açıldı. Törene Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ'ın yanı sıra çok sayıda eğitimci, veli ve öğrenci katıldı. Törende konuşma yapan Bozdağ, "15 yıl içerisinde yaptığımız çalışmalar neticesinde Türkiye’de büyük değişimlere imza attık. 2002’de Türkiye’de 379 bin 211 derslik vardı, ama şu anda 667 bin 117 derslik var. Nereden nereye… İlköğretimde 181 bin 320, ortaöğretimde 40 bin 110, yaygın eğitimde bin 77, eğitime destek projeleri kapsamında 47 bin 89 olmak üzere 14 yıl içerisinde 269 bin 596 dersliği milletimizin hizmetine sunduk" dedi.

5 yaşından itibaren verilen Kodlama ve Robotik dersleri, Türkiye’yi geleceğe hazırlıyor

Bahçeşehir Kolejinin Türkiye genelindeki tüm kampüslerinde erken çocukluk eğitiminden itibaren uygulanan kodlama ve robotik dersleri, çocukların geleceğin dili kodlamayla erken yaşlarda tanışmalarını sağlıyor.  En büyük yatırımı Türkiye’nin geleceği olan yeni nesillere yaptıklarını belirten Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ : “Okul öncesi eğitim programları içinde yer alan Kodlama ve Robotik derslerimizle öğrencilerimizi erken çocukluk eğitiminden itibaren kodlama diliyle tanıştırıyoruz. Böylece, yaş gruplarına göre düzenlenen Kodlama ve Robotik derslerimizle, erken çocuklukta kodlama diliyle tanışan çocuklarımıza gelecekte yazılım üretme konusunda yaşıtlarının önüne geçme olanağı sağlıyoruz. Erken Çocukluk Eğitimi sırasında kodlamayla tanışan öğrencilerimiz, ilkokuldan itibaren başladıkları robotik çalışmalarıyla kodlama bilgilerini pekiştiriyor” dedi.

Bahçeşehir Koleji öğrencileri akademik başarılarıyla öne çıkıyor

Öğrencilerinin her alanda donanımlı bireyler olmasını hedefleyen Bahçeşehir Kolejinde hedeflenen akademik başarı, Ulusal Sınavlara Hazırlık Sistemi ile destekleniyor. Yıl boyunca yapılan deneme sınavlarıyla öğrencilerin kazanımlarındaki eksiklikleri tespit ediliyor ve öğrendiklerini sürekli hatırlamaları sağlanıyor. Öğrencilerin konuları tekrar edip etmedikleri, uzun süreli hafızaya kodlayıp kodlamadıkları, konular arasındaki sarmal geçiş becerileri kontrol ediliyor. Hatalarla ilgili de aynı süreç takip ediliyor ve etüt programı uygulanıyor. Ulusal Sınavlara Hazırlık sistemiyle sınavlara hazırlanan Bahçeşehir Koleji öğrencileri, her yıl TEOG ve YGS-LYS sınavlarında yüksek başarı oranıyla istedikleri okullara yerleşiyor. 

&
 
 
 

Paylaşın