Eylül

 
 
09 Eylül 2016

BAHÇEŞEHİR OKULLARI 19 MAYIS KAMPÜSÜ SAMSUN’DA AÇILDI

Bahçeşehir Okullarının Samsun’daki ikinci kampüsü, 8 Eylül tarihinde Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katıldığı bir törenle açıldı.  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın açılış kurdelesini kestiği törene, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Okulları Karadeniz Bölge Koordinatörü Savaş Boyar ve Bahçeşehir Okulları yöneticilerinin yanı sıra Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ve Samsun’un tüm ilçelerinin kaymakam ve belediye başkanları da katıldı.

“Eğitim sevdası, memleket sevdasıdır.”

Bahçeşehir Okullarının Samsun’daki ikinci kampüsünün açılış töreni, Bahçeşehir Okulları öğrencilerinden oluşan polifonik koro performansıyla başladı. Törende ilk konuşmayı Bahçeşehir Okulları Karadeniz Bölge Koordinatörü Savaş Boyar yaparak Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel’i sahneye davet etti.  Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu hazırlayan Milli Mücadele’nin başladığı Samsun’un önemine dikkat çeken Enver Yücel, eğitimin tıpkı o günlerdeki gibi Kuvayı Milliye ruhuyla yapılması gerektiğini söyledi. “Samsun’un yeri bizim için ayrıdır. Hele ki ülkenin içinden geçtiği bu zor günlerde memleket sevdasıyla iş yapmak gerekir. Eğitim sevdası, memleket sevdasıdır.” diyen Enver Yücel konuşmasına şöyle devam etti: “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bundan tam 97 sene önce Samsun’a Milli Mücadele’yi başlatmak için geldi. 19 Mayıs’ta Atatürk’ün Samsun’a çıkması Türk tarihinin dönüm noktasıdır. Samsun, Türkiye haritasında hep farklı bir yere sahip oldu. Esaretten kurtulmanın, milli egemenliğin, bir ulusu ulus yapan tüm özelliklerin başlangıç noktasıdır Samsun. Bugün, 97 yıl sonra buraya bir avuç eğitim sevdalısı olarak bizler ikinci kez ayak basıyoruz. 97 yıl önce Bandırma Vapuru’nda nasıl yürekler memleket sevdasıyla çarpıyorsa bugün bizim de yüreğimiz aynı sevda ile çarpıyor. Onlar Milli Mücadele’nin, bizler eğitim mücadelesinin miğferleriyiz. İkimizin de çıktığı yol ve varmak istediği hedef aynı.”

Bahçeşehir Okullarının Öncü Eğitim Sistemi, Bahçeşehir Okulları 19 Mayıs Kampüsü’nde

Anaokulundan itibaren STEM eğitimiyle geleceğe hazır bireyler yetiştiren Bahçeşehir Okullarının Samsun’daki yeni kampüsünde anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri eğitim görecek. 1340 öğrenci kapasiteli kampüste tam donanımlı bilim laboratuvarı, müzik, resim, teknoloji, tasarım atölyeleri ve STEM Center bulunuyor. Kapalı spor salonu ve yarı olimpik yüzme havuzunun da bulunduğu kampüs, Bahçeşehir Okullarında verilen kaliteli eğitimi fiziksel olanaklarıyla destekliyor.

Bahçeşehir Okulları Fen ve Teknoloji Lisesi Samsun’da

Kurulduğu günden bugüne Bahçeşehir Okullarını ve ülkemizi uluslararası alanda başarılarıyla temsil eden Bahçeşehir Okulları Fen ve Teknoloji Lisesi, fen eğitimine getirdiği yepyeni anlayışla Türkiye’ye ve dünyaya örnek oluyor. Bahçeşehir Okulları Samsun Fen ve Teknoloji Lisesi, 2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren eğitime başlıyor. Geleceğin teknolojisini üreten, araştırmacı ve yaratıcı bireyler yetiştiren Bahçeşehir Okulları Fen ve Teknoloji Liseleri, Bahçeşehir Okullarının kaliteli eğitimi Türkiye’nin her yerine ulaştırma misyonunu Samsun’da devam ettiriyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinin ödüllü robotunu inceledi

Bahçeşehir Okulları Samsun 19 Mayıs Kampüsü’nün açılışında bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Samsun'un ülkemiz için çok ayrı bir önemi var. Samsun Milli Mücadele'nin ilk adımının atıldığı ilimizdir. Gazi Mustafa Kemal, İlkadım ilçemizde Samsun'a ayak basıyor. Oradan istiklal ateşini yakarak Meclisimizin açılışına, Cumhuriyetimizin ilanına ve 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. yılına muasır medeniyetler seviyesine hep beraber taşıyacağımız Türkiye Cumhuriyeti devletimiz kurulmuş oluyor. Samsun'un Karadeniz'in en büyük şehri olması, en geniş alana sahip olması sebebiyle gerçekten en önemli illerimizden birisidir. Türkiye'nin sayılı tarım illerinden ve aynı zamanda çok önemli bir medikal sanayisi vardır. Bunların gelişmesi için sanayi ile beraber atılacak adımlardan biri, gençlerimizin kendilerini yetiştirebilecekleri bu tip eğitim kurumlarının kurulmasıdır" dedi. Eğitim ve öğretim sistemimizin, demokrasi geleneğimizi ileri taşıması gerektiğini de sözlerine ekleyen Akif Çağatay Kılıç, açılış töreninin ardından kampüsü gezdi ve Bahçeşehir Okulları Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinin ödüllü robotunu inceledi. 

&
 
 
 

Paylaşın