Kasım

 
 
19 Kasım 2016

BAHÇEŞEHİR OKULLARI 4 EYLÜL SİVAS KAMPÜSÜ MİLLİ EĞİTİM BAKANI DR. İSMET YILMAZ’IN KATILIMIYLA AÇILDI

Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumları arasında yer alan ve eğitimin kalitesini yükseltmek hedefiyle yatırımlarına devam eden Bahçeşehir Okulları'nın 4 Eylül Sivas Kampüsü düzenlenen törenle açıldı.

“Başarının Sınırı Yok” sloganı ile benimsediği eğitim anlayışını Türkiye’nin her köşesine ulaştırmayı hedefleyen ve bugün 42 ilde 81 kampüs ve 45 bini aşkın öğrencisiyle kaliteli eğitimin öncülüğünü yapan Bahçeşehir Okulları; bugüne kadar Sivas’a yapılan en büyük eğitim yatırımını hayata geçirdi.

İsmini Sivas Kongresi’nden alan Bahçeşehir Okulları 4 Eylül Sivas Kampüsü; Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz, Sivas Valisi Davut Gül, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Okulları Genel Müdürü Özlem Dağ, Bahçeşehir Okulları 4 Eylül Sivas Kampüsü Kurucusu Mehmet Oflaz, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Sivas Baro Başkanı Av. Hakan Bahadır, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve çok sayıda milletvekilinin katılımı ile 18 Kasım Cuma günü açıldı. Kampüste; anaokulu, ilkokul, ortaokul ve sağlık meslek lisesi Sivaslı öğrencilere eğitim verecek. Bahçeşehir Okulları 4 Eylül Sivas Kampüsü’nde 1.100 öğrenci dünya standartlarının üstünde eğitim alacak.

Sivas’a yapılan eğitim yatırımıyla ilgili konuşan BUEK Başkanı Enver Yücel; “Kampüsümüz birçok açıdan ilkleri barındırıyor. İlimize yapılan en büyük eğitim yatırımı olması ise hem Bahçeşehir Okulları hem de bizler için önemli bir gurur kaynağı. Nasıl ki Sivas Kongresi'nin Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki önemi büyükse, Bahçeşehir Okulları 4 Eylül Sivas Kampüsü’müzün de önemi eğitim sistemimiz için değerlidir. Buradan çıkacak öğrenciler hem Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını ve bölünmez bütünlüğünü gelecek hayatında ilelebet savunacak, hem de mezun olduğu bu topraklara hayırlı bir evlat olarak yetişecektir. Dünyada eğitim alanında ne yenilik varsa biz ülkemizdeki öğrencilerimize bu imkanları sunuyoruz. Sivas’ta da eğitimi dünya seviyesine ulaştırıyoruz. Artık çocuklarımız eğitimleri için kilometrelerce yol gitmek zorunda kalmayacak, ilimiz sınırları içerisinde bu muhteşem kampüste öğrenim hayatlarını tamamlayacaklar dedi.

Konferans Salonu’nda düzenlenen açılışta bir konuşma yapan Vali Davut Gül, Sivas’ın önemli bir eğitim kurumunu bünyesine kattığını ifade ederek, “Bizleri burada coşkuyla karşılayan minik öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Ülkemiz her geçen gün daha ileriye gidiyor. İlimizde bu gelişmeye kayıtsız kalmayıp her alanda kendini gösteriyor. Sivas’ımıza kazandırılan son derece bu modern eğitim kampüsü de bunun bir örneğidir. Bu yatırımı ilimize kazandıran Sivaslı iş adamımız Mehmet Oflaz’a teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz; "Eğitimi uzun vadeli bir bakış açısıyla ele alıyor, geleceğe yapılacak en büyük yatırım olarak görüyoruz. İyi bir yoldayız. Her alanda, her kademede okullaşma oranı arttı. Eğitimde özel sektörün payını artırıyoruz. Özel eğitimler devletin yükünü alıyor, devletin daha iyi eğitim vermesine yol açıyor. Bu bakımdan da özel sektörü teşvik ediyor ve destekliyoruz. 2016-2017 eğitim öğretim yılında özel okullara giden öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı olarak destek veriyoruz. Bu eğitim öğretim yılında bin 73 yeni okul faaliyete başladı. Bu okulları da özel sektör yaptı. Bu bize de çok büyük bir destek.” dedi.

Protokol üyeleri, davetliler ve öğrencilerle birlikte kampüsün açılış kurdelesi kesildikten sonra Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz, BUEK Başkanı Enver Yücel ve beraberindekilerle okulu gezerek incelemelerde bulundu. Bakan Yılmaz, okulun eğitim alanlarında yer alan STEM Center’ da robotik-kodlama çalışmaları ve sanal gerçeklik istasyonunda gelişen VR teknolojisinin eğitime entegrasyonuyla ilgili öğrencilerden bilgi aldı.

&
 
 
 

Paylaşın