Haziran

 
 
17 Haziran 2016

BAHÇEŞEHİR OKULLARINDA KARNE COŞKUSU

Bir eğitim öğretim yılını daha geride bıraktık. Bazen yorulduk, bazen sevindik, çoğu zaman gururlandık. Bahçeşehir Okulları öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yıl da hem ailelerinin hem de okullarının göğsünü kabartan başarılara imza attı. Şimdi bu uzun ve yorucu yılın yorgunluğunu atma zamanı. Bahçeşehir Okulları olarak keyifli, mutlu, güzel anlarla dolu bir yaz tatili diliyoruz. 

 

Karne Heyecanı

Uzun ve zorlu bir eğitim öğretim yılı daha sona eriyor. 2015-2016 eğitim öğretim yılı boyunca da derslerinde gösterdikleri başarılar ve hazırladıkları projelerle isimlerinden söz ettiren Bahçeşehir Okulları öğrencileri, 17 Haziran’da karnelerini aldı. Bahçeşehir Okullarının 69 kampüsünde toplam 35 bin öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline başladı.

 

Verimli Bir Yaz Tatili İçin Tatil Kitapları

Yaz tatilinde dinlenmek ve eğlenmek kadar yeni eğitim öğretim yılına bir önceki yılın bilgilerini unutmadan girmek de önemli. Uzun yaz tatili boyunca yapılan ders tekrarları öğrencilerin bilgilerinin taze kalmasını ve yeni eğitim öğretim yılına hazır bir şekilde başlamasını sağlıyor. Bahçeşehir Okulları eğitim birimleri bu amaçla öğrenciler için yaz tatil kitapları hazırlıyor. Eğitim öğretim yılının sonunda Bahçeşehir Okullarında eğitimine devam eden ve yeni kayıt olanlara olmak üzere toplam 45 bin bin öğrenciye yaz tatil kitapları veriliyor. Her dersten öğrencilerin sınıflarına uygun kitaplar, yıl boyunca edinilen kazanımların yaz tatili boyunca taze kalmasını sağlıyor. Yabancı dil becerilerinin, matematik kazanımlarının, Türkçe bilgisinin ve diğer derslerde edinilen bilgilerin unutulmaması için Bahçeşehir Okullarının uzman eğitim kadrosu tarafından hazırlanan yaz tatil kitapları, ders tekrarını eğlenceli ve yararlı bir şekilde öğrencilere sunuyor.

 

Bahçeşehir Okulları Yaz Okulları

Bahçeşehir Okulları öğrencileri yaz tatillerini hem dinlenerek hem de eğlenerek geçiriyor. Bahçeşehir Okullarının çeşitli illerdeki 14 kampüsünde düzenlenen yaz okullarında öğrenciler her kampüs için ayrı olarak hazırlanan ders programlarıyla keyifli bir yaz geçiriyor.

 

Spor aktiviteleri ve oyunların yanında derslerinden de kopmayan öğrenciler için kampüslerde düzenlenen yaz okullarında İngilizce dersleri de programa dahil ediliyor. Yaz okullarında yüzme, çim hokeyi, futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, jimnastik, badminton, okçuluk, aikido gibi çeşitli branşlarda derslerin yanında dans, bowling, tekerlekli paten ve eğitsel oyunlar da yer alıyor.  

 

Bahçeşehir Okulları International Office Ayrıcalığıyla Yurt Dışında Eğitim

Eğitimin bir bölümünü farklı bir ülkede geçirmek, öğrencilerin ufuklarını açan yararlı bir deneyimdir. Yurt dışında eğitimi düşünen Bahçeşehir Okulları öğrencileri, tamamı yurt dışında yaşamış ve eğitim görmüş uzman yurt dışı eğitim kadrosuna sahip Bahçeşehir Okulları International Office’in geniş kapsamlı danışmanlık hizmetinden yararlanıyor. Okul seçiminden vize işlemlerine, konaklamadan yurt dışındaki transferlere dek her konuda kapsamlı bir danışmanlık hizmeti veren Bahçeşehir Okulları International Office danışmanları, öğrencinin yurt dışı eğitiminin her anında da yanında olduğunu hissettirerek eğitimini güvenle tamamlamasını sağlıyor.

 

Yurt Dışı Yaz Okullarıyla Yabancı Dil Eğitimi ve Eğlence Bir Arada

Yaz tatilinde farklı bir ülkeyi tanımak ve yabancı dilini geliştirmek isteyen Bahçeşehir Okulları öğrencileri, Bahçeşehir Okulları International Office hizmetleriyle yaz tatillerini yurt dışındaki yaz okullarında geçiriyor. Yoğun bir eğitim yılının ardından yaz tatilinde Amerika, Kanada, İngiltere, İspanya ve Almanya’daki yaz okulu seçeneklerinden dilediğini seçen Bahçeşehir Okulu öğrencileri burada gittikleri ülkenin kültürünü yakından tanıyor, farklı ülkelerden arkadaşlar ediniyor ve yabancı dillerini geliştiriyor. Yurt dışı yaz okulları öğrencilerin kendilerini yabancı dilde akıcı bir şekilde ifade etmelerine yardımcı olurken, farklı bir kültürü yakından tanıma olanağıyla da unutulmaz bir deneyim vaad ediyor.

2015-2016 eğitim öğretim yılında gösterdikleri başarılar için tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, güzel bir yaz tatili geçirmelerini diliyoruz. 

&
 
 
 

Paylaşın