Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
20 Mart 2012

Bahçeşehir Anadolu Lisesi Öğrencileri Uzay Kampında...

Bursa Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencileri şehir dışı ilk akademik gezilerini tamamladılar.

    13 ve 14 Mart tarihlerindeki gezimizin ilk durağı Aydın yolu üzerinde Çamlık mevkiinde yer alan demiryolu müzesi oldu. Trenlere ve nostaljiye meraklı olanların ilgisini çeken bu müze Selçuk ilçesine 10 dakika uzaklıkta. Burada tarihi lokomotifler, yorgun vagonlar ile birlikte demiryolları ile ilgili diğer araç ve gereçler sergileniyor. Öğrencilerimizin büyük ilgisini çeken müzede, Atatürk ün kullandığı vagonlar duygusal anlara da neden oldu.

     İkinci durağımız ise 1940 yılında Konya ili Akviran köyünde doğan ve yurdumuzun çeşitli bölgelerinde matematik ve fen bilgisi öğretmenliği yapan Ayhan ÇETİN ve eşi Nazmiye ÇETİN tarafından yapılan bebek ve maketlerden oluşmuş özgün çalışmalara aitoyuncak bebek müzesi oldu.Bugün turistlerin de gezdiği bir ziyaret alanı olan Çetin Maket Köyü, Kurtuluş Savaşı kompozisyonu, Anadolu folklor ekipleri, çocuk oyunları ve köylü insanların uğraşlarını konu alan bölümlerden oluşmaktadır. Öğrencilerimiz ders niteliğindeki bu müzeyi ilgiyle gezdiler.

     13 Mart günü son ziyaret yerimiz olan Efes, Türkiye'deki onlarca antik kent içerisinde en etkileyici ve en ünlü olanı. M.Ö. 1000 yıllarında kurulmuş olan şehir, Romalıların Asya'daki başkenti. Dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı bu alan üzerine kurulu. Geçmişi günümüze taşıyan bu açık alan müzesi ile öğrencilerimiz tarih derslerinde anlatılan bilgileri yaşama fırsatı buldular.

      14 Mart günü ziyaret yerimiz bir uzay ve bilim merkezi olan Uzay Kampı Türkiye. Gençleri bilim, matematik ve teknoloji alanında kariyer yapmaları için motive etmeye odaklanan, hem çocuklar hem de yetişkinlerin uzayla ilgili interaktif simülasyonları kullandığı, dinamik ve eğlenceli bir ortamda; iletişim, takım çalışması ve liderlik alanlarında eğitim aldıkları Uzay Kampı, öğrencilerimizin Fizik dersi kapsamında yaptıkları gezinin son durağıydı. 

&
 
 
 

Paylaşın