Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
09 Mart 2012

Bahçeşehir Fen Ve Teknoloji Lisesi Öğrencilerimizin Başarıları

Özel Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi 12. Sınıf öğrencilerimizden Asena Abay Amerika Birleşik Devletleri Lewisburg, Pennsylvania’daki Bucknell Üniversitesi Biomedikal Mühendislik Bölümünden %80burslu (yıllık 47000 dolar)  olarak kabul almış bulunuyor.

Bucknell Üniversitesi US News&World sıralamasında "En seçici" üniversiteler kategorisinde 29'uncu. Üniversite, 2012 yılında Forbes'un America's Best Colleges sıralamasında 48. seçilmiş. 2011 yılında ise  "Hidden Ivy" seçilmiş. Mühendislik Fakültesi sıralamalarında ise  8. Sırada.Asena Abay’ın, Üniversite’nin BioMedikal Mühendislik bölümüne kabul edilen tek yabancı öğrenci olması kendisinin elde ettiği bu büyük başarı için duyduğumuz gururu ikiye katlıyor.

Haberini daha önce basınla paylaştığımız ancak yeni bir gelişme ile perçinlenen bir başarı da Özel Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi 11. Sınıf öğrencimiz Berke Şengün’den.Berke, üst düzey bilgisayar mühendisliği alanında çalışmak üzere, Stanford Universitesi Yaz Enstitülerinde üç haftalık EPGY (Yetenekli Gençler için Eğitim Programı) kurs programına kabul almıştı.

Değerlendirmesi devam eden başvuru sürecinden öğrencimiz Üniversiteden bu program için tam burs kazanmıştır.

Yapay Zeka Programına kabulü edilen Berke Şengun, Üniversite’deki üç haftalık program boyunca; Bilgi Temsilciliği, Mantık, Arama Algoritmaları, Sınırlama Memnuniyet Problemleri konularında derslere katılacaktır.

Her iki öğrencimize de bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz.

&
 
 
 

Paylaşın