Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
23 Mart 2012

Bahçeşehir İstanbul Liseleri Bir ‘Gelenekler Okuludur’;

Geçen yıl Fizik Proje dalında Türkiye 1.’si olarak projesi patent alan ve Türkiye’yi ABD’de temsil etmeye hak kazanan Tansel Baran Yaşar adlı öğrencimizin ve öğrencilerimizin alt gruptaki kardeşlerine destek olmaları,  bizler için en az alınan başarılar kadar önemlidir.

Eğitimin bir ‘süreç işi’ olduğuna inanan yöneticiler olarak, hem üst sınıf öğrencilerimizin destekleriyle, hem de alt grup öğrencilerimizin TÜBİTAK proje yarışmalarından elde ettikleri başarılarla gurur duyuyoruz.

Öğrencilerimizin almış oldukları derecelerin detayları :

TÜBİTAK tarafından düzenlenen ‘43. Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması’ Avrupa  Bölge Elemelerinde, Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi ve Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi’nden katılan  2 takımımızın projeleri, 23 Mart tarihinde İTÜ’ de gerçekleştirilen  Avrupa Bölgesi  500'e yakın proje içerisinden dereceye girmeye hak kazandılar.

İSTANBUL ÖZEL BAHÇEŞEHİR ANADOLU LİSESİ 10 MFA sınıfından ZEYNEP GONCA GÜLDİKEN ve  SÜMEYYE NUR EREK  isimliöğrencilerimiz Biyoloji Alanında"SUCUL ORTAMLARDAKİ PB, CD VE CU AĞIR METALLERİNİN AZOLLA PİNNATA VE LEMNA MİNOR BİTKİLERİ İLE FİTOREMEDİASYONU" adlıprojeleri ile 3. olmuştur.

İSTANBUL ÖZEL BAHÇEŞEHİR FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ 9 FTA sınıfından YERD YERDAN BOSTAN ve ŞAKİR OKTAY GÜRöğrencilerimiz Uygulamalı Fizik Alanında  " ULTRASONİK İŞİTME CİHAZI" isimliprojeleri ile 1. olmuştur.

Fizik dalında birincilik ödülü alan Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerimiz  Final Yarışması için Mayıs ayında Ankara’da  yapılacak olan sergiye katılacaklardır.

Başta Fen Bölüm Başkanımız Sn. Gül Özgül DİNARLI, Proje danışman hocamız Sn. Selçuk ÖZYURT,     Sn. Bülent AYDIN, proje öğretmenlerimiz Sn. Pınar ELGAY, Sn. Döndü KILINÇ, Tüm Fen Bölümü Hocalarımız, Bahçeşehir Üniversite’sinin çok değerli yönetimi ve akademisyenleri  olmak üzere emeği geçen tüm çalışanlarımızı ve değerli öğrencilerimizi tebrik ederiz.

İstanbul Bahçeşehir Liseleri Yönetimi

&
 
 
 

Paylaşın