30 Mart 2018

Bahçeşehir Koleji Akhisar’da Anadolu Lisesi Açıyor

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademelerinin bulunduğu Bahçeşehir Koleji Akhisa Kampüsü’nde velilerden gelen istek üzerine önümüzdeki yıl bir de Anadolu Lisesi açacaklarını söyledi.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Koleji Akhisar Kampüsü’nde incelemelerde bulunup, öğrenci ve öğretmelerle bir araya geldi. 1968 yılında İstanbul Laleli'de, 3 sınıflı bir dershane ile başladıkları eğitim sektöründeki öykülerini 2017 yılında Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanında kaliteli eğitimi yeni nesillerle buluşturan global eğitim markası olarak başarıyla sürdürdüklerini belirten Yücel söyleşide öğrencilere eğitim hayatlarında alacakları kararlar konusunda yol gösterici bilgiler verdi.

Akhisar'ın Türkiye'nin en büyük ve en güzel ilçelerinden biri olduğunu belirten Yücel, "3 yıl önce burada Bahçeşehir Koleji kampüsünü açtık. Akhisarlı bizim yaptığımız eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiye sahip oldu ve bizi bağırlarına bastılar. Çocuklarını, en kıymetli varlıklarını bizlere emanet ettiler. Öğrencilerin burada almış olduğu eğitim gayet iyi, mükemmel bir şekilde devam ediyor. Burada lisemiz yoktu, velilerimizin isteği üzerine önümüzdeki yıl Akhisar Kampüsü’nde bir de Anadolu Lisesi açacağız" dedi.

Bahçeşehir Kolejinin yenilikçi eğitim modellerine dikkat çeken Yücel, anaokulundan itibaren uyguladıkları STEM eğitim modelinin Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerinin baş harflerinin birleşiminden oluştuğunu ve öğrencilerin Fen ve Matematik derslerinde öğrendiklerini günlük hayatta mühendislik ve teknoloji ile birleştirerek kullanması amacıyla oluşmuş bu yaklaşımı Türkiye genelindeki tüm kampüslerinde öğrencilerle buluşturduklarını kaydetti.

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinin STEM eğitim anlayışını eğitim sistemlerine entegre ettiklerini vurgulayan Yücel; "Akhisar Kampüsümüzde erken çocukluk, ilkokul ve ortaokulda uyguladığımız bu modeli önümüzdeki yıl açacağımız Anadolu Lisesinde de devam ettireceğiz. Burada açacağımız liseden mezun olacak öğrencilerde artık, 'Üniversiteye girer miyim, giremez miyim?’ ya da ‘Hangi üniversitelere girerim' gibi düşünceler olmayacak, rahatlıkla üniversitelere gidebilecek. Yeni eğitim öğretim anlayışı ve sistemi dünyada ne ise biz de ülkemize getiriyoruz. Ülkemizin her köşesinde kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır anlayışıyla çalışıyoruz. Akhisar'da da arkadaşlarımız çok güzel işler yapıyor. Onları tebrik ediyorum" diye konuştu.

&
 
 
 

Paylaşın