18 Aralık 2018

Bahçeşehir Koleji Bakırköy Kampüsü’nde “İçimdeki Ben Kolaj Atölyesi” Başladı

Ressam Eliff Karadayı tarafından yürütülen “İçimdeki Ben Kolaj Atölyesi” 15 Aralık’ta Bakırköy Kampüsü’nde başladı. Çocukların duygu ve düşüncelerini sanatsal olarak ortaya koyacakları atölyeye öğrenciler ve veliler büyük ilgi gösterdi.

Öğrencilerin hafta sonlarını verimli geçirmek, sanatsal yönlerini ve düşüncelerini geliştirmek amacıyla başlatılan “İçimdeki Ben Kolaj Atölyesi” programı toplam 4 hafta sürecek. Öğrenciler farklı malzemeleri bir araya getirerek duygu ve düşüncelerini sanatsal ifade biçimleriyle ortaya koyacak.

Eliff Karadayı: “Çocuklara hayal kurmaktan vazgeçmemeleri gerektiğini öğreteceğiz”

Bahçeşehir Koleji Bakırköy Kampüsü’nde gerçekleşecek “İçimdeki Ben Kolaj Atölyesi” ile ilgili konuşan ressam Eliff Karadayı, “Çocukların kendi içlerindeki sanatı bulmaları için yaptığımız kolaj workshop. Kolaj olmasının sebebi ise, sahip olduğumuz her şey ile resim yapabilir ya da hayal dünyamızı sergileyebilir olmamız. Bu 4 haftalık bir program. Bu süreç içerisinde çocuklara soyutlamayı öğreteceğim. Balık denildiğinde direkt balık çizmek yerine bir çizgiyle, geometrik şekil ile bir kürdanla bile kendilerini ifade edebileceklerini anlatmaya çalışacağım. İlk gün figüratif portre çizeceğiz, daha sonra soyutlanmış natürmortlar ile ilerleyeceğiz ve en son ise 4’ncü hafta sonunda soyut resim yapacağız” dedi.  Birey için, sanatın salt hali önemli değil diyen Karadayı, “Birey için önemli olan mutlu ve sağlıklı bir kafa yapısına sahip olmak. Bunun için de bireyin hayal dünyasını kapamaması yani kilitlememesi gerekiyor. Biz çocuklara hayal kurmaktan vazgeçmemeleri gerektiğini öğreteceğiz. Resimde veya başka bir şey ifade ederken sizin kendinizi anlamış olmanız kâfi. Bu nedenle kimseye kendinizi anlatmak zorunda değilsiniz. Mühim olan sizin kendinizi anlamanız” diyerek cümlelerini sonlandırdı.

&
 
 
 

Paylaşın