Haziran

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Haziran
 
 
04 Haziran 2012

Bahçeşehir Koleji Dünya Çevre Günü Etkinliğinde

Bahçeşehir Koleji Manavgat 2.Sınıf öğrencileri ve öğretmenleri Durmuş Ali DOĞAN, Mehmet Bahattin ÜNSAL ile birlikte Suntopia Hotels’de düzenlenen Dünya Çevre Günü etkinliğine katıldılar.

2.Sınıf öğrencilerimiz Suntopia Hotels görevlileri tarafından sıcak bir ilgi ile karşılandılar. Öğrencilerimize hoş geldiniz ikramları yapıldı. Otelde gerçekleştirecekleri etkinlikle ilgili görevliler tarafından bilgiler verildi. Atıkların doğada ne kadar sürede yok oldukları ile ilgili görsellerden yapılan açıklamalarla anlatıldı. Etkinlik İskandinav ülkelerinden, İngiltere ve Rusya’dan gelen öğrenci grupları ile birlikte yapıldı.

Öğrenciler gruplara ayrılarak plastik şişe ve ahşapları kullanarak mavi kapak toplama standı yaptılar ve bu etkinliğin sonunda yemeklerini yediler.

Diğer ülkelerden gelen öğrencilerle İngilizce şarkılar söylediler. Öğrencilerimiz Bahçeşehir Marşını, Ağaç Türküsü ve Küçük Fidan Şarkılarını hep birlikte söylediler.

Görevliler öğrencilerimize atıkların doğada yok olma süreleri ile ilgili sorular yönelttiler. Öğrencilerimiz soruları doğru olarak yanıtladılar. Görevliler öğrencilerimizin yaptığı kapak toplama standının birini ve atık pil toplama kutusunu öğrencilerimize hediye ettiler. Okulumuzu ziyarete geleceklerini söylediler.

Öğrencilerimiz Dünya Çevre Gününde yaparak-yaşayarak öğrenme etkinliğini gerçekleştirmenin mutluluğu içinde görevlilere teşekkür ederek okulumuza döndüler.

&
 
 
 

Paylaşın