Ağustos

 
 
15 Ağustos 2015

Bahçeşehir Koleji Eğitim Kadrosu Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır

‘Kaliteli eğitim için donanımlı öğretmen’ vizyonuyla öğretmen eğitimlerine büyük önem veren Bahçeşehir Kolejinde 2500 öğretmenin yabancı diller, PDR, ölçme değerlendirme, sınıf öğretmenliği, STEM, uygulamalı dersler ve tüm branşlarda aldığı yoğun kurum içi eğitim programı tamamlandı.

Bahçeşehir Koleji kurum içi eğitimleri kapsamında Nick Bilbrough, Mike Mayor, Simon Lind, Kelly Jennings-Robinson gibi dünyanın önde gelen yabancı dil eğiticimleri, akademisyenler ve yazarlar Bahçeşehir Koleji öğretmenlerine özel eğitim vermek için İstanbul'da buluştu. Ağustos ayı boyunca süren  eğitimlerde 2.500 öğretmen, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, ölçme değerlendirme, sınıf öğretmenliği, STEM, üstün yetenekliler eğitimi, uygulamalı dersler ve tüm branşlarda yoğun bir eğitim gördü.

En yeni bilgilerle donatılan ve yeni modellerin doğru uygulanması konusunda yıl boyunca farklı eğitim çalışmalarıyla desteklenecek olan Bahçeşehir Koleji öğretim kadrosu 2015-2106 öğretim yılına hazır.

AKADEMİK BAŞARININ SIRRI

Türkiye’de eğitimin kalitesini en üst seviyeye çıkarmak ve kaliteli eğitimi yaygınlaştırmak hedefi doğrultusunda çalışan Bahçeşehir Koleji son yıllarda özellikle ulusal sınavlarda elde ettiği başarılarla öne çıkıyor. Bu başarıda kuşkusuz eğitimin temel yapı taşı olan eğitimcilerin kalitesinin büyük rolü var.

Eğitimcilerinin mesleki gelişimlerine kurum içi eğitimlerle destek veren Bahçeşehir Koleji’nde eğitim modelleri, eğitim araçları ve eğitim kadrosu sürekli olarak kendini yenileyen bir sistem üzerine kurulu. Alanında uzman eğitimciler tarafından bilimsel veriler ışığında geliştirilmiş olan bu sistemin arkasındaki en büyük güç ise Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Fakültesi. 

ASIL OLAN ÖĞRETMENDİR

Bahçeşehir Kolejinin sunduğu kaliteli eğitimde öğretmen eğitimlerinin hayati rol oynadığını dile getiren BUEK Başkanı Enver Yücel, ‘Fakültemiz, öğretim üyelerimiz, uluslararası bağlantılarımız sayesinde Bahçeşehir Koleji yöneticilerinin, öğretmenlerinin dünyada ulaşamayacağı bir bilgi veya metot yok’ diyor. ‘Ancak tabii ki eğitimde hangi modeller, hangi sistemler uygulanırsa uygulansın asıl olan öğretmendir. Öğretmeninize yatırım yapmazsanız, iyi öğretmen yetiştiremezseniz hangi modeli uygularsanız uygulayın başarılı olamazsınız. Onun için hizmet içi eğitimlere çok önem veriyoruz.’

TÜM OKULLARDA AYNI KALİTEDE EĞİTİM

Şu anda Türkiye çapında 60 kampüs, 120 okulda 22.500’ün üzerinde öğrenciye eğitim veren Bahçeşehir Koleji’nde hizmet içi eğitimler tüm okullarda eğitimin kalitesini aynı seviyede tutmak bakımından da büyük önem taşıyor. Her eğitim öğretim yılı başında yoğun bir eğitimden geçen Bahçeşehir Koleji öğretmen kadrosu yeni eğitim modelleri, yeni eğitim materyalleri ve uygulamalar konusunda en güncel bilgilerle donatılıyor.

Bahçeşehir Koleji Eğitim ve Öğretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Lüle, ‘Ülke çapındaki bütün okullarımızda aynı eğitim seviyesini korumak bizim için çok önemli,’ diyor. ‘Kalitenin standardını korumak için dışarıdan iyi öğretmen bulmak yeterli değil, içerideki öğretmenlerin de sisteme uyum sağlaması, bilgi ve yeteneklerinin sürekli yenilenmesi gerekiyor. Hizmet içi eğitimlerimiz bu noktada son derece faydalı oluyor.’

&
 
 
 

Paylaşın