17 Nisan 2019

Bahçeşehir Koleji Eğitim Yatırımlarına Kırklareli Ve Tekirdağ’daki İkinci Kampüsleriyle Devam Ediyor

Türkiye’nin dört bir yanında nitelikli eğitimi yaygınlaştırmak hedefiyle eğitim yatırımlarına devam eden Bahçeşehir Koleji, gelecek eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek kampüslerinin hazırlıklarını hızla sürdürüyor. Bahçeşehir Kolejinin önümüzdeki yıl hayata geçirmeyi planladığı eğitim yatırımlarının 300 milyon lirayı bulması öngörülüyor. Eğitim yatırımları çerçevesinde Tekirdağ ve Kırklareli illerindeki ikinci Bahçeşehir Koleji kampüsleri, 2019-2020 eğitim öğretim yılında açılıyor. Açılacak kampüslerle Bahçeşehir Kolejinin önümüzdeki eğitim öğretim döneminde Türkiye genelindeki kampüslerinin sayısının 130’a ulaşacak.

2019-2020 eğitim-öğretim yılında açılacak olan Bahçeşehir Koleji Kırklareli Kampüsü ve Tekirdağ Kampüsünün tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, "Türkiye genelinde çalışmamıza yaygınlığımıza devam ediyoruz. Biz kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır anlayışıyla, kültürüyle hareket ediyoruz. Ülkemizin her tarafına kaliteli eğitimi götürme çabası içerisindeyiz.” dedi.

Kırklareli'nde açılacak Bahçeşehir Koleji Kırklareli Kampüsü'nün tanıtım toplantısına Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, protokol üyeleri, okul müdürleri öğretmenler katıldı.

Türkiye'de 130'ncu Kampüsümüz

Toplantının ilk konuşmasını yapan Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, hedeflerinin kaliteli eğitim olduğunu belirterek, Türkiye'de 130 kampüs açtıklarını söyledi. Yücel, "Kırklareli kampüsümüzün önümüzdeki dönem açılışıyla ilgili bir araya geldik. Bu bizim Bahçeşehir Koleji olarak tüm Türkiye'deki 130'ncu kampüsümüz. Buradan Tekirdağ'a geçeceğiz orada tanıtım toplantımız olacak. Burada bu okulları açmak bir okul daha eklemekten ziyade, bizim bir hedefimiz var bir amacımız var o amaç doğrultusunda çalışıyoruz, ülkemize hizmet etmeye çalışıyoruz. Kaliteli eğitimi olabildiğince çok çocuğumuza, velimize ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu nedenle il, ilçe ayırt etmiyoruz. Van'dan, Silopi'ye, Mardin'e, Urfa, Edirne ve Kırklareli'ne toplam 130 noktaya ulaştık. Türk Milli Eğitimi'ne faydalı işler yapmaya devam ediyoruz. Yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Eğitim sektörü yatırım anlamında hiçbir şekilde tasarrufa getirilemeyecek belki tek sektördür." dedi.

Kaliteli Eğitim Her Çocuğun Hakkıdır

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, kaliteli eğitimin her çocuğun hakkı olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: "Bugün Kırklareli'de Bahçeşehir Kolejinin yeni kampüsünü duyuruyoruz. İnşaatı da en kısa sürede bitmiş olacak. Türkiye genelinde çalışmamıza yaygınlığımıza devam ediyoruz. Biz kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır anlayışıyla, kültürüyle hareket ediyoruz. Ülkemizin her tarafına kaliteli eğitimi götürme çabası içerisindeyiz. İşte onlardan bir tanesini de burada yapıyoruz.  Kırklareli'nde 15 milyon değerinde bir yatırım oluyor. Yatırımın maddi boyutundan çok önemli olan onun içeriği, eğitim kalitesi dünya çapında uluslararası arenada gelişebilecek öğrencileri yetiştirmemiz son derece önemli. Kırklareli'ni önemsiyoruz. Eğitime olan düşkünlüğünü biliyoruz. Ama tabi Kırklareli'nin Türkiye'deki eğitim sıralamaları içerisinde hak ettiği yerde değil. Bunun önümüzdeki yıllarda daha iyi bir seviyeye geleceğine inanıyorum.”

&
 
 
 

Paylaşın