31 Mart 2018

Bahçeşehir Koleji Erzurum Kampüsü 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Açılıyor

Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında kaliteli eğitimi yeni nesillerle buluşturan Bahçeşehir Koleji, mimari projesi tamamlanan Erzurum kampüsünü 2018-2019 eğitim-öğretim yılında Erzurum’da hizmete açacak. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve Anadolu Lisesi öğrencileri eğitim göreceği Bahçeşehir Koleji Erzurum Kampüsü’nün tanıtım toplantısı AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, Bahçeşehir Koleji Erzurum Kampüsü Kurucu Temsilcisi Müslim KOÇAK, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hüseyin Koçan, Kızılay Başkanı Hüseyin Bozhalil, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları, Bahçeşehir Koleji yöneticileri ve velilerin katılımıyla gerçekleşti.

Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı: “ Enver Yücel bir eğitim duayeni”

Bahçeşehir Üniversitesinde öğretim üyeliği görevinde de bulunan AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Bahçeşehir Koleji Erzurum Kampüsü tanıtım toplantısına katılarak konuşma yaptı. Bahçeşehir Kolejinin Erzurum’da kampüs açma kararından mutluluk duyduğunu söyleyen Ilıcalı, Enver Yücel’in bir eğitim duayeni olarak öngörüleriyle Türkiye’de eğitime büyük katkıları olduğunu söyledi. Erzurum’un potansiyeli yüksek bir kent olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı sözlerine şöyle devam etti: “Erzurum köklü eğitim kurumlarıyla ülkemizin yüz akı kentlerinden biriydi. Çok kıymetli insanlar yetiştirmiş bu kent zamanla eğitimde geriye düşmüş gibi görünüyor ancak Bahçeşehir Koleji gibi değerli bir eğitim kurumuyla bu eğitim atılımının yeniden güçleneceğini görmekten mutluluk duyuyorum. Erzurum’un geçmişinden getirdiği değerleri, insanının zekasını ve potansiyelini gören hemşerilerimizin ve Sayın Enver Yücel’in bu değerli eğitim yatırımının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

“İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim verecek”

Bahçeşehir Koleji Erzurum Kampüsü tanıtım toplantısına katılan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları yöneticileri Bahçeşehir Kolejinin eğitim modelleri ve yeni kampüs hakkında katılımcıları bilgilendirdi. 

İnşaatı tamamlanmak üzere olan kampüs, Merkez Palandöken ilçesindeki Çat yolu güzergahında yapılıyor. Kampüsün yaklaşık 23 milyon liraya mal olması bekleniyor. 14 bin 300 metrekare kapalı alana sahip kampüs Ağustos ayında tamamlanacak. Kampüs içerisinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve Anadolu Lisesi yer alacak. Bahçeşehir Koleji Erzurum Kampüsünün ayrıcalıklı bir eğitim ortamı sunacağını vurgulayan Bahçeşehir Koleji Erzurum Kampüsü Kurucu Temsilcisi Müslim KOÇAK, "Toplam 60 derslikli kampüste yarı olimpik yüzme havuzu, 450 kişilik konferans salonu, STEM+A Merkezi, Kodlama ve Robotik Laboratuvarları olmak üzere 14 ayrı laboratuar olacak. İnşa süreci hızla ilerleyecek. Bloklar birbiriyle eş zamanlı olarak yapılacak ve inşatta birbirinden bağımsız ekipler görev alacak. Okulumuz önümüzdeki Ağustos ayında tamamlanmış ve hizmete hazır hale getirilmiş olacak. Bizler Erzurum'un ve ülkemizin eğitimine gönül vermiş eğitimcileriyiz. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları 50 yıldır Türkiye'de ve dünyada eğitim sektöründe çok ciddi yer edinmiş, bir dünya markası haline gelmiştir. Bahçeşehir Kolejinin Erzurum'a gelmesinden, Erzurum insanına ve öğrencisine hizmet edecek olmasından dolayı başta bize bu imkanı sağlayan değerli Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel olmak üzere Bahçeşehir Kolejinin yönetim kurulu üyelerine, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın'a ayrıca bizim bu yatırama girişebilmemiz için önümüzü açan Erzurum'a ve bizlere çok büyük destekleri olan Kızılay Erzurum Şube Başkanı Hüseyin Bozhalil'e teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları ailesinin üyesi olarak 1994 yılında Bahçeşehir’de kurulan ilk kampüsünde eğitime başlayan Bahçeşehir Koleji, “kaliteli eğitimi daha çok çocuğa ulaştırmak” amacıyla Türkiye’nin dört bir yanında eğitim veriyor. Dünyada yaşanan tüm sorunların eğitimle çözüleceğine olan inancıyla Bahçeşehir Koleji, 2018-2019 eğitim öğretim yılında Türkiye’nin 48 ilinde 101 kampüsüne yenilerini ekleyerek eğitim yatırımlarına devam ediyor.

&
 
 
 

Paylaşın