Eylül

 
 
04 Eylül 2018

Bahçeşehir Koleji Eskişehir Kampüsü Öğrencileri Dünya Üstün Yetenekliler Eğitim Kampı’na Katıldı

Tayland’da 15’incisi düzenlenen APCG 2018 Dünya Üstün Yetenekliler Eğitim Kampı’na Türkiye’den üstün potansiyelli 10 öğrenci ile katılma hakkı elde eden tek okul Bahçeşehir Koleji Eskişehir Kampüsü oldu.

Bahçeşehir Koleji, üstün potansiyelli öğrencileri için Bahçeşehir Üniversitesi iş birliği ile geliştirdiği “UP” (Üstün Potansiyeller) programını uyguluyor. Eğitim yılı boyunca UP programına dâhil olarak üstün potansiyelini geliştirme fırsatı elde eden ortaokul öğrencileri, Tayland’da gerçekleşen Dünya Üstün Yetenekliler Eğitim Kampı’nda ülkemizi ve Bahçeşehir Kolejini en iyi şekilde temsil etti.

APCG 2018 Dünya Üstün Yetenekliler Eğitim Kampı’na dünyanın farklı ülkelerinden gelen 250 üstün potansiyelli öğrenci katıldı. Kampta, öğrencilerin bilim ve sanatta yeteneklerini geliştirmeleri, paylaşabilmeleri ve uluslararası arkadaşlığı ve iş birliğini sağlayabilmeleri adına; “İlham, Motivasyon ve Yaratıcılık: Üstün Zekalılığa Kılavuzluk Etmek’’ ana teması üzerinden meraklarını ve yaratıcılıklarını ifade etmelerini sağlayacak yüksek profilli profesyonel eğitmenler eşliğinde aktiviteler gerçekleştirildi. Öğrenciler kampta; matematik atölyesini matematik ile sihirli numaralar konusunda dünyaca ünlü matematikçi Prof. Jin Akiyama, “Yaratıcılık Jimnastiği” atölyesini Kaliforniya temelli interaktif sanatçı Purin Phanichphant, “İçinizdeki yaratıcılık” atölyesini İngiliz Kraliyet Balesi mezunu Vararom Pachimsawat gibi alanında uzman akademisyenler eşliğinde gerçekleştirdiler.

Ayrıca eğitim kampı bünyesinde “İlham, Motivasyon ve Yaratıcılık: Üstün Zekalılığa Kılavuzluk” konusunda düzenlenen konferansta Bahçeşehir Koleji Eskişehir Kampüsü İlköğretim Okul Müdürü İbrahim Taşdemir, Bahçeşehir Kolejinde 1-6. sınıflarda yürütülen UP programını tanıtarak bu programın literatüre girmesine öncülük etti ve Asya Pasifik Üstün Yetenekliler Federasyon Delegesi seçildi.

&
 
 
 

Paylaşın