06 Ağustos 2018

Bahçeşehir Koleji Etkili Liderlik Eğitimi’nin İkincisi Düzenlendi

YEGAM tarafından ilki 25 – 26 Haziran tarihlerinde düzenlenen Bahçeşehir Koleji Etkili Liderlik Eğitimi’nin ikincisi 1-4 Ağustos tarihleri arasında Çamlıca Kampüsü’nde gerçekleşti. Bahçeşehir Kolejinde okul müdürü olarak göreve başlayacak ve 1 yıldır okul müdür olarak görev yapan yöneticilerin katıldığı eğitim serisi, Bahçeşehir Uğur Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren YEGAM (Yenilikçi Eğitim Geliştirme Araştırma Merkezi) tarafından yürütüldü. Sunum ve vaka çalışmaları odağında temel yetkinlik kazanımlarına odaklanılan Etkili Liderlik Eğitim serisinde, deneyim paylaşımları da gerçekleştirildi.

Bahçeşehir Koleji Etkili Liderlik Eğitimi’nin ikincisi, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ’ın açılış konuşması ve Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Üyesi, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı - YEGAM Başkanı Prof. Dr. Şirin Karadeniz’in programla ilgili bilgilendirme sunumu ile başladı. Açılış gününde BUEK Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel ve Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Semra Yücel konuşmalarıyla kurumun tarihçesi, ilkeleri ve hedeflerini anlattılar. 

Dört gün süren programın ilk iki gününde Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Üyesi - Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Gürgen “Vizyon, Misyon ve Değerler Temelinde Etkili İletişim” sunumu ile kurumsal değerler bağlamında iletişim stratejilerini, Bahçeşehir Koleji Genel Müdür Yardımcıları Hale Güneş ve Dr. Özge Aslan akademik yaklaşım ve eğitim modellerini, Prof. Dr. Selahattin Turan “İnsanı ve Okulu Yönetmek” sunumu ile temel liderlik kuramlarını ve liderlik stillerini anlattı.

Etkili Liderlik Eğitimi’nin üçüncü gününde BAU iletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Suher “Marka ve İtibar Yönetimi” konulu bir sunum gerçekleştirirken; Prof. Dr. Şirin Karadeniz moderatörlüğünde gerçekleşen toplantılarda Bahçeşehir Koleji Genel Müdür Yardımcısı İsmihan Özkaracalar, Bahçeşehir Koleji İnsan Kaynakları Müdürü Barış Çalışkan, İstanbul Anadolu Yakası Koordinatörü Ayşenur Bilgicioğlu, Halkalı Okul Müdürü Ebru Gültekin, Bahçeşehir Kolejinde çalışanların işe alım ve işten ayrılış süreci ile Bahçeşehir Kolejinde öğretmen performans yönetimini anlattı.

Programın son gününde, Bahçeşehir Koleji Kurumsal İletişim Direktörü Elif Öztürk ve  Bahçeşehir Koleji Yerel Ortaklardan Sorumlu Kurumsal Gelişim Koordinatörü Gülfem Tandoğan, Bahçeşehir Kolejinde kurumsal iletişim ve sosyal medya yönetimini; Bahçeşehir Koleji Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tuğrul Gürdal, Bahçeşehir Koleji Satın Alma Müdürü Cengiz Köktürk ve Bahçeşehir Koleji Finans Müdürü Barış Bahadır, kaynakların yönetimini anlattı. Eğitim programı, Bahçeşehir Kolejinde okul müdürü olmak konusunda gerçekleşen toplantı ve genel değerlendirme ile son buldu.

Enver Yücel: “Hedefimiz Bahçeşehir Kolejini dünyanın sayılı eğitim markalarından biri yapmak. Bu yolda tutku ve hevesle yürürsek, hep birlikte başarabiliriz.’’

BUEK Başkanı Enver Yücel, Etkili Liderlik Eğitimi sırasında bir konuşma yaparak Bahçeşehir Kolejinin kuruluş aşamasından bugüne taşıdığı ilkeleri anlattı. Enver Yücel konuşmasında Bahçeşehir Kolejini dünyanın sayılı eğitim markalarından biri yapma hedeflerinden bahsederek, bu misyonu tutku ve hevesle yürüyen yöneticilerle birlikte gerçekleştireceklerinin altını çizdi. Bahçeşehir Kolejinin eğitimde hep daha iyisini yapmak için çalıştığını söyleyen Yücel, büyük bir eğitim ailesi olarak Türkiye’nin gelecekte bilim ve teknoloji üreten bir ülke olması için kaliteli eğitimi ülkemizin dört bir yanına taşıdıklarını belirtti.

Hüseyin Yücel: “Bahçeşehir Koleji, Saygıdeğer Yönetim Kurulu Başkanımız ve Sevgili Babam Enver Yücel’in Bize Emanetidir”

Etkili Liderlik Eğitimi’nde yöneticilere hitaben konuşma yapan Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, Bahçeşehir Kolejini değerli bir eğitim mirası olarak geleceğe taşıyacaklarını söyledi. Hüseyin Yücel sözlerine şöyle devam etti: “Bahçeşehir Koleji, öncelikli ülkemin ve saygıdeğer Yönetim Kurulu Başkanımız ve sevgili babam Enver Yücel’in bize emanetidir. Bu emaneti hep birlikte yüceltmek boynumuzun borcudur. Bahçeşehir Kolejini hep birlikte yüceltmeye devam edeceğiz. Ortak hedefimiz Bahçeşehir Kolejini beş yıl içinde Türkiye’nin en saygın ilk üç markası arasında konumlandırmalıyız. Eğitim anlayışımız, akademik birikimimiz ve yenilikçiliğimizle Türkiye’de eğitimi hep birlikte yükselteceğiz.”

&
 
 
 

Paylaşın