Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
29 Mart 2012

Bahçeşehir Koleji Florya 2012 Open Satranç Turnuvası Yapıldı.

İki haftalık bir süreçte ilk turları oynanan open turnuvamız 24 Mart 2012 Cumartesi günü son üç turununda oynanmasıyla tamamlandı. Tam bir dostluk havasında 7 Tur oynanan satranç turnuvamızda 52 öğrencimiz toplam 171 maçı centilmence oynadılar.

7 Turlu İsviçre sistemiyle yapılan turnuvada Berlin modeli uygulandı. 1. ve 2. Sınıflar minikler 3. 4. 5. Sınıflar küçükler 6. 7. 8. Sınıflar yıldızlar olarak guruplandı. İlk 2 tur kendi aralarında oynayan bu guruplar 3. Turdan itibaren daha küçük guruptan  olan kuvvetli oyuncular (puanı yüksek) üst gurubun kuvvetli olmayan oyuncularıyla karşılaşmaya başladı. Bu şekilde kuvvetli oyuncuları ve kuvvetli olmayan oyuncuları aralarında eşlendiren sistemde bu üç gurup birbirine karıştı. Bu sayede  yaşı küçük olan öğrencilerimizde yeteneklerini  gösterme imkanı buldu. Open satranç turnuvasında yaş sınırlaması yoktur. Dünyada da bu satranç turnuvalarında zaman zaman daha küçük yaştaki oyuncuların üstün başarılar gösterebildiklerine tanık olmaktayız.

Katılım belgelerini alan öğrencilerimizin yanında, sıralamada bir üst guruptan oyuncuyu geçen pek çok öğrencimizde başarı belgesi almıştır. Derece alan öğrencilerimiz;

OKUL DERECELERİ (YILDIZLAR)                           

  1. Ulaş Yücel (6A)                               
  2. Kaan Güçyetmez (4C) **               
  3. Sencer Çetinkaya (7C)    

KÜÇÜKLER DERECELERİ   

  1. Kaan Güçyetmez (4C) **        
  2. Mehmet Alagül (5C)   
  3. Mete Berk Tekin (2A) *

MİNİKLER DERECELERİ

  1. Mete Berk Tekin (2A) *
  2. Sadıkhan Sadıkahmet (2E)
  3. Halil Arda Evliyaoğlu (2B)

Derece alan öğrencilerimizden;

 Kaan Güçyetmez hem Küçükler 1. si hemde Okul 2. si olarak 2 madalya almıştır.

Mete Berk Tekin hem Minikler 1. si hemde Küçükler 3. sü olarak 2 madalya almıştır.

Turnuvamız 4. Sınıflar arasındada bir yarışma konusu olmuştur. Katılan 4. Sınıf öğrencilerimizin puanları toplanmış ve küçük bir farkla4B SınıfıGeleneksel olarak her yıl turnuvalarda bir sonraki 4. Sınıfa devredilecek olankupaya ev sahipliğiyapma hakkını kazanmıştır.

Başarılı ve mutlu bir yıl geçirmeniz dilekleriyle

&
 
 
 

Paylaşın