Mayıs

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mayıs
 
 
30 Mayıs 2012

Bahçeşehir Koleji Florya 4. Bilim Şenliği Coşkuyla Kutlandı.

4. Bilim Şenliğimiz 24 Mayıs 2012 Perşembe  günü öğrencilerin 2011–2012 Eğitim Öğretim boyunca her ders ve düzeyde yaptıkları performans görevleri ve projelerin sunumu ve Eğlenceli Bilim'in gerçekleştirdiği Eğlenceli Deneyler ile başladı. Her sınıf düzeyine uygun deney programları öğrencilerin de aktif katılımıyla deney çalışmaları görsel bir şölene dönüştü.

Bilim Şenliği alanında iki bölümde kurulan deney atölyelerinde öğrenciler hem çok eğlendiler hem de öğrendiler. Öğrencilerimiz aktif olarak katıldıkları deney programıyla İndikatör kavramını ve reaksiyon kavramlarını uygulamalı olarak öğrendiler. Ayrıca maddenin bir etki ile form değiştirebileceğini deneyerek gözlemlediler.

Öğrenciler kendi bilgi ve becerilerini sentezleyerek oluşturdukları projeleri diğer öğrencilerle paylaştılar.

Fen ve Teknoloji Bölümü 5. Sınıflar Güneş Ocakları ve Deniz ve Ben sergileri ile, 6. Sınıflar Hücre Modelleri sergisi ve Hayat Üçgenim projesi ile, 7. Sınıflar Elektrik Devreleri ve Evde Geri Dönüşüm projesi ile, 8. Sınıflarda ise DNA modelleri ve Masrafsız Sera projesi ile Bilim Şenliğinde yerini aldı.

Matematik Bölümü 5. Sınıflarda Su Tasarrufu ve Origami sergileri ile; 6. Sınıflarda Elektrik Tasarrufu ve Düzgün Çokgenlerle Örüntü sergileri ile, 7. Sınıflarda Geri Dönüşüm sergisi ile Bilim Şenliğinde bulundular.

Sosyal Bilgiler Bölümü 5. Sınıflarda yapılan Adım Adım Türkiye sergisi ile Bilim Şenliğine katıldı.

Türkçe Bölümü 5., 6. ve 7. sınıflarla gerçekleştirdiği Türkçe Dünyası ve Dilimiz Hakkında Bilmediklerimiz adlı sergileri ile şenlikte yer aldılar.

İngilizce Bölümü 5. Sınıflarda Inventions and Inventors, 6. Sınıflarda Life in the Future, 7. Sınıflarda ise Don’t  Waste Water isimli sergileri ile Bilim Şenliği’ndeki yerlerini aldılar.

Bilişim Teknolojileri Bölümü E-Atık sergisi ile Bilim Şenliğinde öğrencilerin kafalarında değişik fikirlerin ortaya çıkmasını sağladı.

Doğa Bilimleri Derneğinin katkılarıyla okulumuz konferans salonunda Geçmişten Günümüze Teknoloji adlı sunum gerçekleştrildi. Öğrencilerimiz Bilim ve Teknolojinin ne kadar kısa bir sürede nerelere vardığını bu sunum sayesinde tekrar gördüler ve Bilim ile Teknoloji yolunda ilerlemenin önemini bir kez daha anladılar.

Bilim Şenliğimizin 2. Gününde yine sergilerimiz sürerken Fen ve Teknoloji Öğretmenlerimizden Bahar BERBER ve Gülenay YAVUZYILMAZ tarafından öğrencilerle beraber Eğlenceli Gösteri Deneyleri yapıldı. Eğlenceli deneylerle beraber hem öğrencilerin bilime olan merakı yanı sıra hem de bilim ve teknolojiye olan ilgileri arttı.

Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürü Sayın Behçet YAVUZ ve  Bahçeşehir Kolejleri Genel Merkez Fen ve Teknoloji, Türkçe, Matematik ve Sosyal Bilgiler Koordinatörleri  Bilim Şenliğimizi ziyaret ederek bizleri onurlandırdırdılar.

&
 
 
 

Paylaşın