Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
29 Mart 2012

Bahçeşehir Koleji Florya Öğrenci Ve Öğretmenleri Dünya Su Gününü Kutladı.

Su, bireylerin en temel gereksinimi olma ve başlıca ekonomik faaliyetlere kaynaklık etme özelliği ile ulusların devamlılığı için yaşamsal bir kaynaktır. 22 Mart Dünya Su Günü ile ilgili ilk çalışmalar Birleşmiş Milletler Genel Asamblesi tarafından 1993'te başlatılmıştır.

EKO Okullar üyesi Bahçeşehir Koleji Florya olarak, Çevre Kahramanlarımız aracılığı ile bu konunun önemini okul bünyesinde tüm öğrencilerimizin yaptığı farklı çalışmalar ile geçen sene olduğu gibi bu sene de vurguladık. Fen ve Teknoloji Bölümü tarafından oluşturulan Su Eylem Planı'na göre yıl boyunca tüm okul bünyesinde farklı çalışmalar gerçekleştirildi. 22 Mart Dünya Su Günü'nde 5. Sınıf öğrencilerimizin DENİZ VE BEN projeleri ve II. Kademe öğrencilerimizden gelen SU konulu fotoğraflarımızla birlikte sergilendi. 6. Sınıf öğrencilerimiz suyun önemi ile ilgili afiş çalışması gerçekleştirdiler. Yaptıkları çalışmalar Fen Ve Teknoloji Bölümü tarafından sergilendi.

Müzik Bölümü'nün SU konulu müzik dinletisi ile Dünya Su Günü etkinliklerimiz son buldu.

Öğrencilerimiz tüm çalışmalarında kendi düşünceleri doğrultusunda Birleşmiş Milletlerin öngördüğü, içme suyu ile ilgili problemler, gelişen nüfusa bağlı olarak su yapılarının korunması ve yapımı ile ilgili toplumu uyarmak ve önlemleri arttırmak, Dünya Su Günü'nde devletler, uluslararası kuruluşlar ve sosyal kuruluşlarla dayanışmayı ve birlikteliği arttırmak konularını vurguladılar.

Çevre Kahramanlarımız; öğrencilerimiz tarafından öğretmenlerinin kontrolleri ile hazırlanan broşür, pankart ve dövizleri alarak Florya'da öğretmenleri eşliğinde yürüyüş yaptılar. Hazırladıkları broşürleri çevre sakinlerine verdiler, arabaların camlarına ve evlerin posta kutularına bıraktılar.  Çevre sakinleri tarafından olumlu tepkiler alarak arkadaşları tarafından okulda alkışlarla karşılandılar.

Bahçeşehir Koleji Florya olarak her bir öğrencimizin bilinçlenmesi ve çevresini bilinçlendirmesi ile küçük adımlar atarak büyük mesafeler kat etmek yolunda ilerliyoruz.

&
 
 
 

Paylaşın