Mart

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Mart
 
 
05 Mart 2012

Bahçeşehir Koleji Florya Şişli Bilim Müzesinde!

Bahçeşehir Koleji  Florya olarak amacımız, bilimi sevdirmek, bilimsel düşünce becerisini yaygınlaştırarak onların merak duygusunu uyarmak ve bu sayede onlara gelişen teknolojileri benimsetmeyi hedeflemektedir.

Öğrencilerimiz, deprem ve yangın eğitim birimi, dev mikroskoplar, zeka oyunları, 20 milyon yıllık ağaç, planetaryum, kara delik, fizik üniteleri gibi çeşitli ünitelerden oluşturulmuş Bilim Merkezi'de temel bilgilere sahip oldular.

 Deney üniteleri arasında bulunan Yangın ve Deprem Eğitim Birimleri'nde, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'nin sertifikalı eğitmenleri tarafından verilen deprem ve yangın afetlerine hazırlık eğitimleri öğrencilerimizin bu konulardaki bilgilerini pekiştirdi.

Ayrıca öğrencilerimiz , çağımızın en yeni ve hızlı gelişen 'nanoteknoloji' ile tanıştılar. Bilim Merkezi’nde hem Nanoteknoloji ile ilgili sorularının yanıtlarını buldular hem de video gösterileri ve özel olarak hazırlanan nanokit içindeki deneyler ve eğlenceli aktivitelerle keyifli zaman geçirdiler.

&
 
 
 

Paylaşın