Şubat

Anasayfa   Kurumsal   Haberler   Şubat
 
 
29 Şubat 2012

Bahçeşehir Koleji İzmir’de açılıyor

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Bahçeşehir Koleji, 2012-2013 eğitim öğretim yılında İzmir’de açılıyor. İlk etapta anaokulu ve ilköğretim bölümleri hizmete girecek okulda tüm Türkiye’ye örnek olacak teknolojik bir altyapı olacak.

Bornova’da açılacak okulun tanıtım toplantısı Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Kolejleri CEO’su Hakan Koçoğlu ve Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürü Behçet Yavuz’un katılımıyla; 7 Mart 2012 Çarşamba günü Swissôtel Grand Efes’te yapılacak.

Türkiye’de özel öğretimi geliştirmek, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve eğitiminin kalitesini yurt geneline yaymak amacıyla ülke çapında okullar açan Bahçeşehir Koleji 23.okulunu İzmir’de açıyor. 2012-2013 eğitim öğretim yılında hizmete girecek Bahçeşehir Koleji’nin tanıtım toplantısı 7 Mart Çarşamba günü saat 18.00’de Swissôtel Grand Efes’te yapılacak ve ön kayıt alımı başlayacak.

Açılışa; Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Kolejleri CEO’su Hakan Koçoğlu ve Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürü Behçet Yavuz katılarak İzmirli anne babalarla bir araya gelecek. Tanıtım toplantısına bilim, sanat ve sporda Türkiye ve dünya çapında başarılara imza atmış Bahçeşehir Kolejleri öğrencileri de katılacak.

10 milyon dolarlık yatırımla Bornova’da açılacak olan Bahçeşehir Koleji, ilk etapta anaokulu ve ilköğretim bölümlerini hizmete açacak. Yaklaşık 12 bin metrekarelik okul kampüsünde spor salonu yüzme havuzları, sanat atölyeleri, akademik birimlerin yönetileceği derslikler ve Çocuk Bilim Müzesi bulunacak.

Sadece sınavlarda değil hayatın her alanında başarılı öğrenciler yetiştiriyoruz.  

İzmir Bahçeşehir Koleji’nde, 2007’den beri başarıyla uygulanan “Kişiye Özgü Eğitim Programı” İzmir’de de kullanılacak. Bu program doğrultusunda öğrencilerin eğitim programı, öğretmenler ve aileler ile birlikte planlanacak ve çocuklar öğrenme stillerine göre gruplandırılarak dersler işlenecek.

İzmir Bahçeşehir Koleji’nin eğitim-öğretim başarısının yanı sıra teknolojik altyapı, sanat fabrikası ve yabancı dil eğitimiyle fark yaratması hedefleniyor.

İzmirli anne babalardan Bahçeşehir Koleji’nin İzmir’de de açılması konusunda yoğun istek aldıklarını belirten Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, “4 yıl önce Mavişehir’de Bilim Müzesi’ni hizmete açtık. Ziyaretçilerden Bahçeşehir Koleji’nin İzmir’de de açılması yönünde yoğun talep aldık. Şu anda büyük bir yatırım yaparak tüm Türkiye’ye örnek olacak bir eğitim kurumunu İzmir’de hayata geçirmekten gurur duyuyoruz” diye bilgi veriyor. 

ABD’nin en büyük yatırım fonlarından biri olan Carlyle Group ile yatırım ortaklığı yapan, Türkiye’nin doğusundan batısına 7 bölgesinde 20 okul kampüsünde anaokulu, ilköğretim ve lise olmak üzere toplam 70 okul ile aynı standartlarda kaliteli eğitim hizmeti veren Bahçeşehir Kolejleri, 2012-2013 Eğitim

&
 
 
 

Paylaşın