14 Ağustos 2017

Bahçeşehir Koleji Karadeniz Ereğli Kampüsü Açıldı

Bahçeşehir Kolej, yeni eğitim kampüsünü Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde kurdu. 2017-2018 döneminde eğitime başlayacak Bahçeşehir Koleji Karadeniz Ereğli Kampüsü törenle açıldı.

Gökhasan Köyü Doğan Tepesi mevkiinde 180 günde yapımı tamamlanan Bahçeşehir Koleji Karadeniz Ereğli Kampüsü'nün açılışına Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, öğrenciler ve veliler katıldı. Törende Bahçeşehir Koleji tanıtım videosu izlendi, okulun eğitim kadrosu tanıtıldı.

Törende konuşan Genel Müdür Özlem Dağ, Bahçeşehir Koleji'nin 48 ilde 100 eğitim kampüsüne bir yenisini Karadeniz Ereğli'de eklediğini söyledi. Kolejin Ereğli'de açılmasının önemli olduğunu vurgulayan Dağ, şöyle dedi:

"Eğitime verdiği önemle öne çıkan bir şehir Ereğli. Özellikle seçtiğimiz konum itibari ile Alaplı, Akçakoca, Karadeniz Ereğli'nin tam kalbinde fiziki konumda kampüsü açmış durumdayız. Fiziki yeterliliği ile birlikte bölgenin de en büyük en donanımlı kampüsü. Ama bundan daha önemli olan bizim içeride yapacağımız yatırım. Eğitim öğretmen kadromuzu çok titizlikle seçtik. Bahçeşehir Kolejinin vizyonu ve uygulamalarını en iyi şekilde temsil edecek ve hayata geçirecek kadro oluşturduk. Bahçeşehir Koleji olarak da 25 yıllık geçmişimize baktığınızda Türkiye'de eğitimin her zaman öncüsüyüz uyguladığımız programlar ve eğitim modelleri ile. Eğitim kalitemizde de her zaman lideriz. Bu uygulamaları Karadeniz Ereğli'de ki bu kampüsümüzde de oluşturacağız. O yüzden bütün şehirlerimizde yaptığımız gibi Türkiye'nin geleceğine yön verecek liderlik edecek bireyler yetiştireceğiz."

Bahçeşehir Koleji Karadeniz Ereğli kurucusu Oğuz Karahan ise binayı kampüsü 180 gün gibi kısa bir sürede tamamladıklarını asıl işin bundan sonra başladığını kaydetti. Karahan, "Bundan sonraki asıl görev velilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize düşüyor. Biz böyle bir şey yaptığımız için mutluyuz. Bizim hayallerimizin en uç noktasıydı. Bundan sonra artık hayal kurar mıyız bilmiyoruz ama bizim için güzel bir duygu. Bahçeşehir de bizi bu konuda hiç bir zaman yalnız bırakmadı. Sürekli olarak tecrübeleri ile bizleri desteklediler. Ben katılan herkese bizleri buraya misafir olan herkese çok teşekkür ediyorum. Vatanımıza milletimize ülkemize hayırlı olsun" dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek okulun açılışı yapıldı. Ardından kampüs alanı gezildi, okul hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

&
 
 
 

Paylaşın