26 Şubat 2019

Bahçeşehir Koleji Kariyer ve Rehberlik Merkezi (KAREM) Çalışmalarına Başladı

Eğitimde yeni yaklaşımları misyon edinen Bahçeşehir Koleji, rehberlik çalışmalarında tüm unsurları ele alacak çalışmalara imza atarak Kariyer ve Rehberlik Merkezi’ni (KAREM) hayata geçirdi.

Rehberlik çalışmalarının öneminin arttığı günümüzde psikolojik danışma ve rehberlik çalışmalarının tüm unsurlarını tek çatı altında toplamak amacıyla kurulan KAREM ile tüm çalışmaların birbirini besleyerek ilerlemesi hedefleniyor. Tanıma Değerlendirme Gelişim, Kariyer Gelişimi, Global Education Center ve Anne Baba Okulu başlıklarını kapsayan KAREM; öğrenci, öğretmen ve ebeveyn olarak tüm unsurların ve süreçlerin veriye dayalı ve profesyonel olarak yürütülmesini sağlamak üzere hayata geçirildi.

Tanıma Değerlendirme Gelişim Çalışmaları

Gelişim için kaçınılmaz olan değerlendirme ve öğrenciyi doğru tanıma amacıyla KAREM uzmanları tarafından güvenirliği ve geçerliliği olan test ve envanterler, ilgili yaş düzeylerinde planlı bir şekilde uygulanıyor, gözlem ve değerlendirmeler yapılıyor. Veriye dayalı rehberlik süreci yürütülüyor. Her bir öğrenci gelişimsel rehberlik çalışmaları ile düzenli olarak desteklenirken kişisel olarak da desteklenmeye ihtiyaç duyduğu alanlarda bireysel ve grupla psikolojik danışma hizmeti alabiliyor. Düzenli aralıklarla KAREM değerlendirme görüşmeleri aile ve öğrenci ile yürütülüyor.

Kariyer Gelişimi için Etkili Takip ve Değerlendirme

Bahçeşehir Kolejinde her bir öğrencinin kariyer gelişimi okula başladığı günden mezun olduğu güne kadar uzman psikolojik danışmanlar tarafından bir bütün olarak değerlendirilerek, takip ediliyor ve destekleniyor. 

BK Global Education Center (GEC) ile Profesyonel Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

KAREM’in 4 ana başlığından biri olan BK Global Education Center (GEC) ile öğrenim hayatına yurt dışında devam etmek isteyen Bahçeşehir Koleji öğrencilerine özellikle üniversite karar aşamasından itibaren doğru kararı vermeleri ve başvuru sürecinin sorunsuz bir şekilde tamamlamalarını sağlamak amacı ile ücretsiz danışmanlık hizmeti veriliyor.

Anne Baba Okulu ile Ebeveynlere Yönelik Rehberlik Çalışmaları

KAREM’in rehberlik çalışmaları, anne babaları da sürece dahil ediyor. Anne baba okulu ile ailelere; gizli dinamiklerini, çocuk yetiştirme modellerini ve kendi ebeveynlik tarzlarını bilimsel anketler ve etkinlikler aracılığıyla keşfettirip, etkinlikler ve ödevlerle mutlu ve başarılı çocuk yetiştirmenin felsefesinin öğretilmesi hedefleniyor. Anne- Baba Okulu; “Ebeveyn Olmak”, “Ben Olmak” ve “Biz Olmak” üzere üç modülden ve her modül dört oturumdan oluşuyor. Bahçeşehir Kolejinin 2018-2019 eğitim öğretim yılında Nakkaştepe 50. Yıl Kampüsü’nde başlattığı Dr. Özgür Bolat Anne Baba Okulu bu kapsamda çalışmalarına devam ediyor.

&
 
 
 

Paylaşın