03 Ekim 2017

Bahçeşehir Koleji Konyaaltı Kampüsü Açıldı

Bahçeşehir Koleji, Antalya'daki 4'üncü kampüsünü Konyaaltı ilçesine açtı. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, hayalindeki okulu Konyaaltı'nda açtıklarını söyledi.

Türkiye'deki en büyük özel eğitim kurumlarından Bahçeşehir Koleji, büyümeye devam ediyor. Konyaaltı ilçesindeki okulun açılış törenine Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, Bahçeşehir Koleji yöneticileri, öğretmen ve öğrencileri ile veliler katıldı. Açılış öncesi Enver Yücel, 2 bin 500 kapasiteli yeni okulu Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile birlikte gezdi.

Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Lise

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Konyaaltı Bahçeşehir Kolejinin anaokulundan liseye kadar eğitim veren, ayrıca içinde fen ve teknoloji lisesinin de bulunduğu bir kampüs olduğunu söyledi. Türkiye'nin en büyük kampüslerinden birini açtıklarını belirten Yücel, "Büyüklük itibari ve müfredatın içeriği olarak biraz daha farklı hazırlanmış olup, hayalimdeki okulu Antalya'da inşa ettik. Eğitim-öğretim başladı. Öğrenciler hayal ettikleri düşünceleri uygulama aşamasına getirip belki de patent alacaklar. İşin başından yani felsefeden başlayacaklar. Türkiye genelindeki kampüslerimiz içinde en büyük felsefe sınıfını burada oluşturduk. Spor, sanat, bilim ve teknoloji alanında büyük bir kampüs haline geldi. Böyle donanımlı bir kampüsü ülkemize kazandırdığımız için çok mutluyuz. Bu kampüsün Antalya'ya hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.

Öğrenciler Liselere Nasıl Girmeli?

Bahçeşehir Koleji Konyaaltı Kampüsünün açılış töreni olduğu sırada Antalya'da devam eden bir çalıştay düzenlediklerini dile getiren Enver Yücel, Türkiye'nin her bölgesinden gelen eğitimcilerin çalıştayda TEOG ve üniversiteye giriş sınavıyla ilgili görüş alışverişinde bulunduğunu anlattı. Yücel, çalıştay sonrası okullara giriş sınavlarıyla ilgili düşüncelerini kamuoyu ile paylaşacaklarını belirterek, şöyle konuştu:

"TEOG miadını doldurmuştu. Öğrenciler bir üst okula girerken sınav olabilir ama böyle sınav olmaz, olmamalı. Öğrenciler liselere, okuldaki başarıları, yaptıkları projeler ve mülakatlar sonrası güçlü bir rehberlik eşliğinde girebilmelidir."

&
 
 
 

Paylaşın